Скористатися «будівельною амністією» звичайним громадянам стало ще зручніше

10.10.2018 - 07:38

4 жовтня в Харкові відбувся регіональний семінар з питань практичного застосування механізму «будівельної амністії».

У заході взяли участь Заступник директора Департаменту – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань містобудування та архітектури Департаменту ДАБІ у Харківській області Євгенія Іванська, експерти-інженери з технічної інвентаризації та представники органів місцевого самоврядування.

Новий термін «будівельної амністії» запрацював після набрання чинності Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 158 від 3 липня 2018 року, яким затверджено спрощений порядок легалізації самобудов.

За таким механізмом можна узаконити самочинно збудовані об’єкти, якщо вони відповідають цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшли технічне обстеження.

Під «амністію» підпадають індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські присадибні будівлі і споруди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року, а також – будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

«Скористатися «будівельною амністією» звичайним громадянам стало ще зручніше, адже технічне обстеження будинків загальною площею до 300 м² та господарських будівель і споруд загальною площею до100 м² проводиться безпосередньо виконавцем під час їх технічної інвентаризації з проставленням у технічному паспорті відповідної відмітки», – нагадала керівник Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області.

Рубрики: Новини