Відбулася перша онлайн-трансляція засідання дозвільної Комісії

26.02.2020 - 13:02

Вчора, 25 лютого, відбулася перша трансляція засідання Комісії з розгляду питань, пов’язаних з реалізацією повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо дозвільних процедур в онлайн-режимі.

«Зараз на Комісії ми розглядаємо всі об’єкти, крім тих, які знаходяться на розгляді децентралізованих органів і віднесені до компетенції міських рад. Для нас важливо це робити в прямому ефірі, показувати відкритість, прозорість роботи ДАБІ», – наголосила в.о. Голови Держархбудінспекції Олена Костенко.

За словами керівника ДАБІ, дозвільна Комісія піднімає коло важливих питань, не дає можливості приймати інспекторам неправомірні рішення і виходити за рамки своїх повноважень.

Олена Костенко наголосила, що на засіданнях Комісії до інспекторів виникає багато питань.

«Дозволи мають відпрацьовуватися в межах закону. Ми не маємо втручатися в проектну документацію на етапі видачі дозволу. Етап контролю вже починається після видачі дозвільної документації. Що стосується прийняття в експлуатацію, ми започаткували розгляд фотофіксації на Комісії для того, щоб не було зловживань щодо прийняття в експлуатацію об’єктів, які фактично не готові», – додала Олена Костенко.

Очільниця ДАБІ зазначила, що на Комісії виявили ситуацію, коли для одного об’єкта вимагалися певні документи, а для іншого, аналогічного, вже не вимагалися. Зараз  ретельно перевіряються такі випадки. І всі порушення фіксуються, зокрема і під час трансляції.

 «Ми йдемо вперед, відходимо від заангажованості. Я дуже сподіваюся, що буде прийняте рішення про ліквідацію ДАБІ у нинішньому вигляді для того, щоб залучити до роботи нових людей, які не звикли працювати в корупційних умовах, а хочуть реалізовувати свої амбіції, працювати на державу. Для нас критично важливо зараз розпочати кадрове перезавантаження», – зауважила Олена Костенко.

Відтепер кожне засідання дозвільної Комісії будуть транслювати в режимі онлайн. За графіком – щовівторка і щочетверга, орієнтовно о 16:00. Інформацію про трансляції та порядок денний Комісії буде розміщено на офіційному сайті ДАБІ.

Рубрики: Новости