В Україні запустили електронний кабінет забудовника – інтернет-видання “ГОРДОН”

16.12.2019 - 12:48

Компаніям-забудовникам зможуть надавати адміністративні послуги щодо об’єктів незначного класу наслідків в автоматичному режимі й без участі посадової особи.

В Україні в тестовому режимі запущено електронний кабінет забудовника, у якому компаніям можуть надавати адміністративні послуги щодо об’єктів незначного класу наслідків (СС1) в автоматичному режимі й без участі посадової особи, повідомляє 13 грудня пресслужба Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

“Принцип роботи нового онлайн-сервісу – максимальна цифровізація процесів та усунення чиновника з дозвільних процедур, а отже, унеможливлення проявів корупції. Крім того, це 100-відсотково сучасний підхід до надання адміністративних послуг, на який уже давно очікували громадяни та будівельна галузь у цілому. Завдяки команді нового уряду, підтримці TAPAS, Фонду “Східна Європа” та Офісу ефективного регулювання BRDO вдалося дати старт цьому масштабному проєкту. Сьогоднішня презентація – лише початок докорінної реформи у сфері містобудування, у планах уряду ще багато амбітних завдань”, – заявив на презентації в.о. голови Держархбудінспекції Олександр Строкач.

Замовник будівництва може зареєструватися в особистому кабінеті на сторінці онлайн-сервісу  https://e-dabi.gov.ua/ і вибрати необхідну послугу, система автоматично перевірить внесену інформацію, зокрема про право власності на земельну ділянку, її цільове призначення, належність об’єкта до класу наслідків СС1 за квадратурою, кількістю поверхів тощо. Якщо всі дані відповідають вимогам, то система буде автоматично реєструвати їх і надсилати відповідь електронною поштою.

На другому етапі проєкту стануть доступними й послуги з надання дозволів та сертифікатів на об’єкти із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, повідомили в ДАБІ.

Текст оригіналу читайте тут

Рубрики: Новости