У Закарпатській області учасників містобудівного процесу ознайомили з роботою сервісу ПРОЗОРА ДАБІ

9.10.2018 - 07:44

3 жовтня в місті Міжгір’я Закарпатської області відбулася нарада з питань дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, зокрема, під час видачі містобудівних умов та обмежень і будівельних паспортів забудови земельних ділянок.

У заході взяли участь в.о. начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області Сергій Бокшан, головний інспектор будівельного нагляду Вікторія Новак, а також представники органів місцевого самоврядування, новостворених місцевих органів ДАБК, архітектори району, забудовники, особи уповноважені на здійснення технічного нагляду.

Під час зустрічі учасників ознайомили з роботою сервісу ПРОЗОРА ДАБІ, роз’яснили практичні аспекти застосування механізму «будівельної амністії».

«Онлайн-платформа ПРОЗОРА ДАБІ дозволяє відслідкувати весь цикл проходження документів на будівництво, переданих до Держархбудінспекції. Забудовник вже наступного дня після подачі документів може в онлайн-системі побачити вхідний номер, дату реєстрації та кінцевий термін розгляду звернення, а згодом і результат», – наголосив керівник Управління на Закарпатті.

На його думку, такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси та унеможливлять будь-які корупційні ризики.

Головний інспектор будівельного нагляду Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області Вікторія Новак розповіла про особливості механізму «будівельної амністії».

Новий термін «будівельної амністії» почав діяти з 5 вересня 2018 року. Цей спрощений механізм з легалізації самобудов поширюється на приватні, садові та дачні будинки, господарські будівлі і споруди загальною площею до 300 м², збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року, а також – на будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Самочинні об’єкти підпадають під дію «амністії» тільки в тому випадку, коли вони збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення. Штрафні санкції до власників таких об’єктів не застосовуються.

Рубрики: Новости