У Полтаві обговорили новації у системі державного архітектурно-будівельного контролю

14.11.2018 - 11:27

У Полтавській обласній державній адміністрації на регіональній нараді з учасниками містобудівного процесу обговорили новації в системі державного архітектурно-будівельного контролю.

У заході взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департаменту ДАБІ у Полтавській області Олена Морозова, представники уповноважених органів містобудування та архітектури, відділів та управлінь капітального будівництва, а також місцевих органів держархбудконтролю.

Під час наради присутніх поінформували про початок роботи відкритої системи розгляду дозвільних документів ПРОЗОРА ДАБІ у Полтавській області. Онлайн-сервіс дозволяє замовникам будівництва об’єктів із середнім (СС2) класом наслідків вже на наступний день після подачі документів до Держархбудінспекції дізнатися вхідний номер та кінцевий термін їх розгляду, а згодом і результат.

«Онлайн-платформа ПРОЗОРА ДАБІ відкрила для забудовників весь процес проходження документів дозвільного характеру через Держархбудінспекцію, щоб знизити корупційні ризики в системі», – зазначила керівник ДАБІ на Полтавщині.

Крім того, у жовтні запрацював новий функціонал сервісу – відкрита система проведення інспекційних заходів у будівництві. Тож нині у загальному доступі наявна інформація про перевірки дотримання суб’єктами господарювання (юридичними особами) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.

У ході зустрічі також нагадали про переваги електронних адміністративних послуг у сфері будівництва. Олена Морозова підкреслила, що е-послугами можна скористатися з дому або офісу, економлячи власний час та ресурси, щоб у підсумку отримати 100% результат.

Учасникам також розповіли про запропоновану Держархбудінспекцією зміну концепції здійснення контролю за процесом будівництва. Вона передбачає, що забудовник на кожному етапі будівництва (нульовий цикл, каркас, інженерні мережі та оздоблення) самостійно запрошуватиме орган держархбудконтролю на об’єкт. У разі виявлення порушень йому надаватимуться рекомендації та чіткі терміни їх виконання. Штрафні санкції застосовуватимуться тільки у випадку невиконання рекомендацій у визначений строк. Розмір штрафів пропонується диференційований, залежно від складності будівництва. При цьому, з поважних причин забудовник матиме можливість продовжити термін виконання припису.

«Така процедура переведе Держархбудінспекцію з караючого органу в помічника, головною ціллю якого буде не накласти штрафні санкції, а допомогти забудовнику попередити можливі порушення на початковому етапі», – наголосила директор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області.

Наостанок представникам місцевих органів держархбудконтролю нагадали про заходи, які необхідно вживати у разі ухилення недобросовісних забудовників від перевірок, а саме – звертатися до правоохоронних органів про сприяння у забезпеченні присутності суб’єктів містобудування на об’єктах будівництва.

Рубрики: Новости