У Харкові з експертами з технічної інвентаризації обговорили питання реалізації «будівельної амністії»

7.02.2019 - 14:59

Під час наради у Харкові за участі експертів-інженерів з технічної інвентаризації обговорили зміни чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності. Зокрема, питання реалізації «будівельної амністії» з урахуванням змін в порядку проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

У заході взяли участь члени Громадської організації «Асоціація технічних інвентаризаторів «Східтехінвентаризація», представники Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області та органів місцевого самоврядування.

Присутнім нагадали, що порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію самобудов затверджено Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року № 158. За спрощеним механізмом нині можна легалізувати приватні, садові та дачні будинки, збудовані з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року, а також господарські будівлі та споруди, збудовані до 12 березня 2011 року.

На відміну від попередніх, «амністія»-2018 є безстроковою та максимально простою для узаконення самочинно збудованих квадратних метрів. Але як і в попередні роки, об’єкт будівництва має обов’язково відповідати цільовому призначенню земельної ділянки, на якій розташований.

Крім того, учасників поінформували про набрання чинності Наказу Мінрегіону від 26 липня 2018 року №186 «Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна».

Рубрики: Новости