У Держархбудінспекції відбулося засідання Громадської ради

20.02.2019 - 16:47

20 лютого в Державній архітектурно-будівельній інспекції України відбулося перше в цьому році засідання Громадської ради, під час якого були підбиті підсумки діяльності консультативно-дорадчого органу за 2018 рік та визначені пріоритети на 2019 рік.

В обговоренні взяли участь Перший заступник Голови Держархбудінспекції Валерій Філончук, Голова Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України Михайло Голубничий, Голова Всеукраїнської громадської організації «Комітет Конституційно-правового контролю України» Ігор Марієн та інші.

Про результати роботи Громадської ради при Держархбудінспекції за минулий рік поінформував його керівник Михайло Голубничий. Серед іншого, він відзначив важливість створення осередку консультативно-дорадчого органу в місті Львові:

«Львівський осередок провів значну роботу по забезпеченню прозорості і публічної діяльності Департаменту ДАБІ у Львівській області. Члени осередку виконували делеговані громадськими організаціями повноваження, реагували на запити жителів міста, доносили їх потреби до влади».

За його словами, така форма роботи Громадської ради з Львівським осередком продемонструвала позитивний результат співпраці з регіоном, тому за бажання територіальних органів цей досвід може бути використаний в інших областях.

Протягом 2018 року багато важливих питань обговорювалося на засіданнях Громадської ради. Серед них – обов’язковість перевірок щодо забезпечення доступності об’єктів будівництва середнього (СС2) та значного (СС3) класу наслідків, нові прозорі підходи у довільних процедурах, вдосконалення механізму «будівельної амністії» для приватного сектору.

Зокрема, з метою спрощення процедури легалізації самобудів члени консультативно-дорадчого органу підтримали пропозицію щодо виключення з Порядку №158 інформації про відповідність місця розташування об’єкта будівництва вимогам державних будівельних норм. Відповідні зміни затверджені Наказом Мінрегіону від 14.12.2018 № 342.

На сьогодні за механізмом «будівельної амністії» узаконено понад 10 тис. об’єктів нерухомості.

На наступний рік Громадською радою при Держархбудінспекції серед пріоритетів визначено такі:

  • удосконалення електронної системи здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві, а саме – запровадження електронного кабінету забудовника;
  • оптимізація переліку видів робіт з ліцензування господарської діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури;
  • утворення територіальних осередків у регіонах.
Рубрики: Новости