У Чернівцях забудовників ознайомили з сучасними механізмами прозорості та відкритості діяльності ДАБІ

13.11.2018 - 14:46

Запровадження пілотного проекту ПРОЗОРА ДАБІ: зміна підходів, орієнтир на відкритість, прозорість є значним кроком до забезпечення розвитку будівельної галузі у всіх регіонах країни. Про це наголосили під час наради з учасниками містобудівного процесу, яка проходила в Управлінні капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації.

У заході взяли участь заступник голови Чернівецької ОДА Ігор Богатирець, в.о. директора Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Чернівецької ОДА Олександр Пуршага, начальник Управління ДАБІ у Чернівецькій області Денис Гаврилюк, а також представники місцевої влади, представники об’єднаних територіальних громад, забудовники області.

У ході зустрічі обговорили питання реалізації будівельних проектів, що фінансуються у 2018 році за рахунок коштів фонду регіонального розвитку та перспектив розвитку будівельної галузі в Чернівецькій області.

«Будівельна галузь України крокує значними кроками й такі темпи зростання потребують якісних змін у діяльності органів держархбудконтролю. Сьогодні ДАБІ введено новий інструмент, який дозволяє замовнику відслідковувати кожен етап проходження документів дозвільного характеру», – поінформував начальник Управління ДАБІ у Чернівецькій області Денис Гаврилюк.

За його словами, через систему ПРОЗОРА ДАБІ забудовники також мають безперешкодний доступ до інформації про позапланові перевірки, що є черговим кроком Держархбудінспекції до оптимізації, відкритості та прозорості свої діяльності.

Представники крайової влади зі свого боку відзначили, що нова система електронного урядування реєстраційних дій у будівництві дає свої позитивні зрушення – зводить до мінімуму корупційні ризики та зловживання у сфері держархбудконтролю.

«Відсутність зловживань з боку посадових осіб органів держархбудконтролю, винесення роботи в публічну площину, неможливість безпідставних відмов, впорядкованість дозвільних процедур в будівництві – це тільки декілька переваг пілотного проекту ПРОЗОРА ДАБІ», – наголосив керівник Управління ДАБІ.

Він також презентував покрокову інструкцію користування функціоналом цієї онлайн-платформи та принципами роботи, окреслив переваги та очікувані зміни.

«Ми дійсно бачимо всі прогресивні зміни в системі держархбудконтролю. ДАБІ вже давно поміняла свою каральну функцію на одну визначну ціль – надавати необхідну допомогу та відкрито обговорювати і вирішувати існуючі проблеми. Ми, забудовники Чернівецької області, дійсно можемо констатувати той факт, що ДАБІ веде постійний відкритий діалог з суб’єктами містобудування та запроваджує європейські стандарти надання адміністративних послуг», – зазначив представник бізнесу області.

Рубрики: Новости