У 2019 році подано 7 позовних заяв про знесення самочинних об’єктів будівництва на території Сумської області

14.01.2020 - 12:59

Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області звертає увагу суб’єктів містобудування регіону на необхідності дотримання законодавства, зокрема щодо належного оформлення дозвільних документів на будівництво та здійснення робіт у відповідності з діючими вимогами та нормами. Будь-які порушення тягнуть за собою правові наслідки – аж до знесення самочинно збудованого об’єкта.

Так, упродовж 2019 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією України подано 7 позовних заяв про знесення самочинних об’єктів будівництва на території Сумської області.

По трьом справам Сумським окружним адміністративним судом вже прийнято позитивні рішення та зобов’язано суб’єктів містобудування вчинити відповідні дії, а саме знести незаконні об’єкти. Ще по чотирьом справам судовий розгляд триває.

Довідково

Відповідно до частини першої статті 38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення факту самочинного будівництва об’єкта, перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису. У разі якщо особа в установлений строк добровільно не виконала вимоги, встановлені у приписі, орган державного архітектурно-будівельного контролю подає позов до суду про знесення самочинно збудованого об’єкта та компенсацію витрат, пов’язаних з таким знесенням.

Рубрики: Новости