ПРОЗОРА ДАБІ максимально полегшує комунікацію з учасниками містобудівного процесу

12.10.2018 - 08:59

Запровадження механізмів прозорості в роботі Держархбудінспекції України, доступ до містобудівної документації, питання «будівельної амністії» та зміни у законодавстві обговорили 10 жовтня на Житомирщині.

У заході взяли участь заступник голови Житомирської облдержадміністрації Роман Щебетов, заступник начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області Сергій Сербін, архітектори регіону.

«На сьогодні країна трансформується, і це не можна не помітити. Ті реформи, які відбуваються у сфері містобудування, стосуються, у першу чергу, прозорості, полегшують доступ до містобудівної документації. Йдемо до того, що вся містобудівна документація буде доступна в електронному вигляді», – зазначив Роман Щебетов.

За словами Сергія Сербіна, Державна архітектурно-будівельна інспекція України впроваджує сервіс «Прозора ДАБІ»:

«На сайті ДАБІ можна знайти інформацію стосовно поданих дозволів, де видно, коли надійшла заява, скільки вона розглядається і коли буде результат. Це полегшує комунікацію і дозволить планувати подальші дії як замовників, так і інших учасників містобудівного процесу».

Зі свого боку, заступник голови Житомирської ОДА додав:

«Хочу, щоб всі архітектори донесли цю інформацію до керівників міст та районів, замовникам і будівельникам. Потрібно популяризувати цю послугу, адже від цього легше буде працювати. Це зменшить і потік людей, і дає можливість взагалі не контактувати з посадовими особами на початковому процесі будівництва».

Окремим питанням наради стало запровадження «будівельної амністії» та її практичне застосування.

«Набув чинності Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року № 158, яким затверджено порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію самобудов. Вже є громадяни, які скористалися даним механізмом та зареєстрували документи», – поінформував керівник Управління ДАБІ на Житомирщині.

Учасники також обговорили питання, пов’язані з розробкою містобудівної документації на місцевому рівні з врахуванням законодавчих змін та нових державних будівельних норм, питання будівництва нових амбулаторій.

Рубрики: Новости