Олена Костенко: обов’язок ДАБІ сприяти залученню інвестицій в економіку країни

19.02.2020 - 19:12

Державної архітектурно-будівельної інспекції України готова працювати з іноземними інвесторами та сприяти реалізації їх проектів на території України. На цьому наголосила в.о. Голови ДАБІ Олена Костенко під час засідання Ради інвесторів при Київській обласній державній адміністрації.

За словами очільниці ДАБІ, переважна більшість інвесторів мала певні проблеми з ДАБІ під час оформлення дозвільних документів на будівництво. Вже розпочату роботу щодо докорінної зміни зазначеної ситуації.

«Коли я бачу, що якась компанія отримує систематичні відмови у отриманні дозволу на початок будівництва або щодо прийняття об’єкта в експлуатацію, я втручаюсь у ситуацію та починаю аналізувати роботу інспектора. По певним об’єктам ми вже зняли напругу і вирішили проблеми», – зазначила Олена Костенко та наголосила, що обов’язком ДАБІ має бути надання якісного сервісу в даному секторі економіки.

Однак, за її словами, для цього система потребує кардинальних, комплексних змін.

«По-перше я за ліквідацію ДАБІ у теперішньому вигляді… Дозвільна система має бути повністю автоматизована. Повинен бути чек-ліст, за яким  забудовник подав документи та отримав дозвіл автоматично. Аналогічно при прийнятті об’єкта в експлуатацію – проведено заходи контролю, інспектор вніс інформацію в систему та замовнику автоматично видано рішення. Це моє бачення», – зазначила Олена Костенко.

Директор Європейської Бізнес Асоціації Ганна Дерев’янко зазначила, що незважаючи на великий потенціал регіонів, сьогодні у інвесторів немає довіри до української держави:

 «У нас справді є дуже багато того, що можна запропонувати інвесторам. Вони звичайно були б зацікавлені вкладати сюди кошти, але треба з ними працювати і створювати комфортні умови для бізнесу та рівні правила гри».

Рубрики: Новости