Об’єднані територіальні громади Волинської області ознайомили з роботою онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ

23.10.2018 - 15:16

18-19 жовтня в приміщенні Волинського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування пройшов тренінг «Школа стратегічного та просторового планування як інструмент розумного розвитку» для об’єднаних територіальних громад.

У заході взяли участь директор Волинського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування (ВП ЦРМС) Анатолій Пархом’юк, експерт з просторового планування та земельного права Тетяна Скочко, начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Іван Чуліпа, керівники та відповідальні представники об’єднаних територіальних громад області.

Під час зустрічі учасників ознайомили з основними законодавчими змінами в сфері містобудівної діяльності, вимогами нових ДБН та надали роз’яснення з питань, що найчастіше виникають в процесі підготовки та подання документів дозвільного характеру.

«Зміни, що вже відбулись, та ті, що тривають у містобудівному законодавстві спрямовані на те, щоб забудовник  сприймав систему держархбудконтролю як прозору структуру, відкриту до двостороннього спілкування без зайвих бюрократично-чиновницьких перешкод», – зазначив очільник територіального органу області під час презентації функціоналу онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ.

За його словами, цей онлайн-сервіс є новим етапом взаємодії державних контролюючих органів у будівництві та учасників містобудування, насамперед, забудовників.

Учасники заходу також мали можливість проаналізувати відмінності між старими та новими державними будівельними нормами. Останні почали діяти з 1 вересня 2018 року.

Окремим питанням обговорення стали електронні послуги в сфері будівництва. Нині кожен українець, що має земельну ділянку та електронний цифровий підпис (ЄЦП) може зареєструвати документи на початок будівництва через е-сервіс на Урядовому порталі. Не виходячи з дому або офісу, можна почати будувати об’єкти незначного класу наслідків, зокрема, приватний будинок, гараж, невеликий склад або магазин. А ось автоматизована е-послуга взагалі без втручання посадової особи наразі доступна для громадян, що будують на підставі будівельного паспорта.

«Нововведення в сфері містобудування спрямовані на полегшення роботи забудовника, на економію його часу, уникнення потрапляння до рук недобросовісних консультантів. Реформування системи держархбудконтролю дозволить нашій державі зрости у рейтингу інцест-привабливості завдяки виходу на прозорий рівень роботи усіх напрямків діяльності ДАБІ», – зауважив Іван Чуліпа.

По завершенні зустрічі учасники мали змогу у формі діалогу обговорити актуальні питання стосовно функціонування та діяльності ОТГ за напрямком розбудови та інфраструктурного забезпечення територій, а також уточнити питання документального супроводу дозвільно-погоджувальних процесів.

Рубрики: Новости