Новації в системі містобудування є запорукою відкритості та прозорості роботи ДАБІ

9.10.2018 - 07:44

У Запоріжжі провели навчальний семінар з питань новацій у системі держархбудконтролю для уповноважених органів архітектури та містобудування.

Захід проходив під головуванням керівника апарату Запорізької ОДА Зінаїди Бойко та за участю: експерта Офісу ефективного регулювання Олега Пілата, представників Департаменту ДАБІ у Запорізькій області, ТОВ «Запорізьке міжміське бюро технічної інвентаризації», Управління містобудування та архітектури і Департаменту екології та природних ресурсів ОДА.

Зміни, що наразі відбулися в містобудівному законодавстві, стимулювали процеси з налагодження взаємодії між уповноваженими органами містобудування та архітектури РДА з місцевим самоврядуванням. Зокрема, з об’єднаними територіальними громадами.

Начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Билим звернув увагу на окремі аспекти розроблення містобудівної документації з урахуванням нових державних будівельних норм.

За його словами, з 1 вересня введено нові правила планування і забудови територій. Серед них – обмеження висотності та щільності забудови, створення безбар’єрного простору, заборона будівництва паркінгів у житлових кварталах. В основу нових ДБН закладено загальноєвропейські стандарти і норми містобудування.

Заступник директора Департаменту ДАБІ у Запорізькій області Олександр Оверчук нагадав про обов’язковість дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності. Зокрема, розповів про типові помилки в роботі місцевих органів містобудування та архітектури і надав рекомендації щодо їх недопущення.

Учасників семінару також поінформували про запуск публічної онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ. Цей сервіс є запорукою відкритості та прозорості роботи органів Держархбудконтролю із забудовниками.

Окремо було розглянуто питання практичної реалізації механізму «будівельної амністії». Вона запрацювала з набранням чинності Порядку, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.07.2018р. № 158.

За спрощеним механізмом можна легалізувати приватні житлові, садові, дачні будинки, господарські присадибні будівлі, споруди сільськогосподарського призначення, що належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1). Але вони обов’язково мають бути збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення.

Рубрики: Новости