На Сумщині обговорили впровадження механізмів прозорості та відкритості роботи Держархбудінспекції

10.10.2018 - 10:08

З ініціативи Управління ДАБІ у Сумській області відбулася нарада з головами міст, районних державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад регіону щодо впровадження механізмів прозорості та відкритості роботи Держархбудінспекції.

У заході взяли участь в.о. начальника Управління ДАБІ у Сумській області Тетяна Сіробаба, начальник Управління містобудування та архітектури Сумської ОДА Олег Кривцов, директор філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Сумській області Тетяна Шинкарьова, начальник відділу генерального плану та архітектурного планування Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради Олександр Фролов.

Під час наради підіймалися питання функціонування та розвитку будівельної галузі в умовах реформування законодавства в цій сфері, зміни до державних будівельних норм, а також робота онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ, нова концепція здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та питання «будівельної амністії».

В.о. начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області Тетяна Сіробаба розповіла, що аналіз проблематики у дозвільній системі в галузі будівництва показав, що корупційні ризики виникають через закритість інформації та відсутність якісних, і в той же час офіційних, каналів її отримання. Тому ДАБІ України переводить взаємодію з бізнесом на новий рівень:

«Тепер завдяки онлайн-платформі ПРОЗОРА ДАБІ замовник будівництва має можливість наживо відслідкувати процес розгляду своїх дозвільних документів органом держархбудконтролю».

Учасників наради також цікавили питання щодо реалізації механізму «будівельної амністії». Зокрема, необхідність погодження місця розташування об’єкта будівництва уповноваженим органом містобудування та архітектури.

Надаємо, з 5 вересня запрацювала безстрокова «будівельна амністія» для самовільно збудованих об’єктів приватного сектору. Серед них – житлові, садибні, дачні будинки, споруди господарського призначення, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року, а також – будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Рубрики: Новости