На Хмельниччині обговорили стан оновлення містобудівної документації та доступність об’єктів інфраструктури

26.12.2018 - 09:52

Якісна містобудівна документація є важливою умовою розвитку містобудівної діяльності та залучення інвестицій. Про це йшлося на розширеному засіданні колегії Хмельницької облдержадміністрації, що відбулось під головуванням очільника ОДА Вадима Лозового.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, керівники територіальних підрозділів органів виконавчої влади, голови райдержадміністрацій, міських рад та об’єднаних територіальних громад.

Під час заходу відзначено, що в області зроблено суттєві кроки для фінансування розроблення та оновлення генеральних планів міст, сіл та селищ, планів зонування територій, схем планування територій районів та історико-архітектурних опорних планів.

Також закцентовано увагу на доступності, мобільності та організації безпечного середовища для осіб з інвалідністю при здійсненні містобудівної діяльності в регіоні.

Зокрема, завідувач сектору містобудування та архітектури Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області Олена Кухар поінформувала, що наразі розроблено та підтримано законопроект № 7370 щодо внесення змін до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», яким врегульовуються зазначені питання. Крім того, Міністерством регіонального розвитку затверджено нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд», які є обов’язковими до виконання та охоплюють питання доступності для практично всіх категорій осіб з інвалідністю — маломобільних груп, людей з порушенням зору, слуху, нервової системи.

Також проаналізовано виконання місцевими інспекціями регіону отриманих містобудівних повноважень, у тому числі щодо контролю за виконанням вимог доступності при будівництві об’єктів.

 

Рубрики: Новости