На Херсонщині учасників містобудівного процесу ознайомили з роботою сервісу ПРОЗОРА ДАБІ

10.10.2018 - 07:38

3-го жовтня у Херсоні відбувся семінар-нарада із суб’єктами містобудування.

В.о. начальника Управління Держархбудінспекції в Херсонській області Владислав Вакуленко розповів учасникам про роботу публічної онлайн – платформи ПРОЗОРА ДАБІ – відкрита система розгляду дозвільних документів у будівництві.

Сервіс дає можливість забудовникам в режимі онлайн відслідковувати кожен етап опрацювання поданої до Держархбудінспекції документації.

Раніше, подаючи документи, замовники будівництва автоматично потрапляли у ситуацію невизначеності – чи прийнято їх документи, коли їх буде розглянуто та у кого можна отримати інформацію про прийняте рішення.

Сьогодні вже на наступний день, після подачі документів, забудовник може знайти в системі ПРОЗОРА ДАБІ вхідний номер та кінцеву дату розгляду звернення. Далі у визначені терміни – онлайн дізнатися про результат. У разі відмови у видачі дозволу чи сертифіката в системі відображатиметься перелік зауважень та прізвище посадової особи, що прийняла відповідне рішення.

«Таким чином стає не можливим штучне затягування строків розгляду документів та безпідставні відмови. Відтепер моніторинг розгляду кожного пакету документів – проста і зрозуміла процедура, і сервіс є індикатором якості роботи посадових осіб держахбудконтролю», – наголосив Владислав Вакуленко.

У рамках зустрічі обговорено і питання «будівельної амністії». Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року № 158 затвердив порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію самобудов. Серед них – приватні, садові та дачні будинки, господарські будівлі, споруди сільськогосподарського призначення з незначним класом наслідків (СС1), збудовані на земельних ділянках відповідно до цільового призначення.

Амністування нерухомості здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю. Зокрема, територіальні підрозділи ДАБІ та 100 новоутворених інспекцій при органах місцевого самоуправління.

Рубрики: Новости