На Черкащині реалізується державна програма з легалізації самочинно збудованих об’єктів

5.11.2018 - 16:25

У рамках дії «будівельної амністії»-2018 Управлінням ДАБІ у Черкаській області зареєстровано 29 декларацій про готовність до експлуатації самочинно збудованих об’єктів.

Нагадуємо, спрощений порядок узаконення самобудов діє для власників збудованих з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року без дозвільних документів індивідуальних житлових, садових, дачних будинків, а також – господарських будівель і споруд загальною площею до 300 м². Також під «будамністію» підпадають об’єкти сільськогосподарського призначення незначного класу наслідків (СС1), збудовані до 12 березня 2011 року.

Згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року № 158, який затвердив порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію самобудів, оформити документи на таку нерухомість можна лише за умови, що її збудовано на земельній ділянці з відповідним цільовим призначенням та із дотриманням усіх державних будівельних норм.

Штрафні санкції до легалізованих по «амністії» об’єктів не застосовуються.

Новий термін «будівельної амністії» почав діяти з 5 вересня 2018 року та є безстроковим, щоб всі власники самовільно збудованих в Україні об’єктів встигли скористатися цим спрощеним механізмом. Адже без оформлення дозвільних документів, такі будинки неможливо ні законно підключити до комунікацій, ні продати, ні передати у спадок.

Загалом за 10 місяців 2018 року Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області зареєстровано 1759 документів дозвільного характеру в сфері будівництва. З них – 1034 повідомлення про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, 674 декларації про готовність об’єкта до експлуатації, 29 декларацій по самочинному будівництву, 9 дозволів та 13 сертифікатів.

 

Рубрики: Новости