На Черкащині «будівельною амністією» скористалося майже 1300 власників самобудів

13.01.2020 - 12:46

Із початку дії «будівельної амністії» Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області прийнято 1289 позитивних рішень щодо введення в експлуатацію об’єктів самочинного будівництва.

Так, у 2018 році за реалізацією свого права на узаконення самобудів звернулось 196 власників таких об’єктів, у 2019 році – вже 1093.

Нагадаємо, «будівельна амністія» була запроваджена для впорядкування сектору нерухомості в Україні. Громадянам, які з різних причин (необізнаність, територіальна недоступність тощо) своєчасно не оформили своє будівництво, надано можливість привести до ладу документацію на вже зведені будинки та споруди. Йдеться саме про індивідуальні (садибні) житлові, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року, а також будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

«Будівельна амністія» запрацювала з набранням чинності Порядком № 158, що був затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 3 липня 2018 року.

За спрощеною процедурою прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється безоплатно, а штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів не застосовуються.

Для того, щоб легалізувати самочинно збудовану нерухомість за механізмом «будівельної амністії» замовнику треба подати до органів держархбудконтролю через ЦНАП заяву про прийняття такого об’єкта в експлуатацію, підписану ним і співвласниками земельної ділянки та об’єкта (якщо такі є). А також наступні документи:

·        примірник заповненої декларації;

·        звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації;

·        засвідчену копію документа про право власності чи користування земельною ділянкою;

·        засвідчену копію технічного паспорта.

Форми необхідних документів знаходяться на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Бланки документів».

Рішення про реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації стане підставою для укладення договорів про постачання до об’єкта необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії та оформлення права власності на нього.

Отримати необхідну консультативну та практичну допомогу щодо застосування норм Порядку, зокрема при заповненні декларації та інших бланків необхідних документів, громадяни можуть у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Рубрики: Новости