Містобудівна документація на місцевому рівні – необхідна умова для розвитку та розбудови міст

12.12.2018 - 10:44

В Івано-Франківській ОДА відбулася нарада із забудовниками області, на якій обговорили актуальні питання будівництва та розвитку регіонів.

Як зазначила перший заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Марія Савка, питання містобудування є стратегічним:

«Сьогодні це загальне питання суспільства. Інвестори вкладають у будівництво свої кошти. Маємо досить позитивні дані. Індекси будівництва складають 124,1%. Це означає, що ми чверть збільшили обсяги будівництва. Ми маємо нові будівельні норми та фінансові інструменти, які сприяють будівництву».

Начальник Управління Держаної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Мусіловський ознайомив присутніх з роботою онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ – механізму прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві.

За його словами, цей сервіс має зручну та надзвичайно просту систему пошуку, за допомогою якої суб’єкти містобудування можуть бачити кожен етап розгляду своєї заяви та чітко відслідковувати терміни її розгляду.

«У системі ПРОЗОРА ДАБІ вже на наступний день після подачі документів замовник будівництва бачить вхідний номер та кінцеву дату розгляду поданих документів. Далі у визначені терміни – онлайн дізнається про результати», – додав він.

Окрім того, ПРОЗОРА ДАБІ надає доступ до інформації про проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання. З інформацією про планові перевірки можна ознайомитися на Інспекційному порталі.

На нараді також нагадали про вимоги законодавства, дотримання яких є обов’язковим при прийнятті органами містобудування та архітектури  рішень у сфері містобудівної діяльності.

Важливість ролі містобудівної документації для розвитку територій підкреслив керівник ДАБІ в Івано-Франківській області:

«Видача містобудівних умов та обмежень можлива виключно за наявності містобудівної документації, затвердженої на місцевому рівні, а саме – генерального плану населеного пункту, який у свою чергу призначений для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту».

За інформацією облдержадміністрації, станом на сьогодні в регіоні оновлено близько 15-20% генеральних планів.

 

Рубрики: Новости