Місто Самбір Львівської області отримало повноваження держархбудконтролю

29.11.2019 - 14:58

Після більш ніж річної паузи у процесі децентралізації у сфері держархбудконтролю та проведених урядом кадрових змін сьогодні Держархбудінспекція знову стає надійним партнером органів місцевого самоврядування в реалізації їх можливостей.

29 листопада нові містобудівні повноваження отримало місто Самбір Львівської області. Це вже 101 населений пункт в Україні та 5 у Львівській області, який самостійно контролюватиме будівництво на власній території. Відповідний акт приймання–передавання документів підписав в.о. Голови Держархбудінспекції Олександр Строкач.

Громада отримала повноваження щодо об’єктів класу наслідків СС1. У цій категорії будівництво приватного житла, господарських споруд, дачних будинків, невеликих бізнес-об’єктів, тобто переважна частина будівництва в межах міста.

Вже з понеділка відділ держархбудконтролю Самбірської міської ради реєструватиме дозвільні документи на такі об’єкти, здійснюватиме перевірки на будмайданчиках та притягуватиме порушників до відповідальності.

Олександр Строкач зауважив, що сьогодні ДАБІ націлена на успішне продовження реформи децентралізації та готова сприяти органам місцевого самоврядування у отриманні повноважень держархбудконтролю:

«Децентралізація дозволяє громадам почуватися повноцінним господарями на своїй території, визначати ключові напрямки розвитку та рухатися до поставлених цілей. Завдання децентралізації – залишити за державою лише об’єкти із значними наслідками, всі інші важелі мають бути у руках громад».

Рубрики: Новости