Громадянське суспільство разом з ДАБІ розпочали відкритий діалог з метою подальшого реформування сфери будівництва

29.11.2018 - 16:56

Сьогодні, 29 листопада, з ініціативи Державної архітектурно-будівельної інспекції України відбувся Форум відкритого діалогу за участі представників громадянського суспільства.

У Форумі також взяли участь Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський, керівник сектору «Будівництво» Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олена Шуляк, координатор урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Оксана Величко.

«ДАБІ зробила багато кроків, щоб відійти від штампів минулого та перетворитися на адміністративно-консультативний орган. Сьогодні ми робимо черговий крок та на постійній основі запроваджуємо роботу з громадським сектором, що даватиме реальний результат по впорядкуванню будівельної сфери», – звернувся до присутніх Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський відзначив, що прозора робота та консультації є важливим пріоритетом у співпраці з громадськістю:

«У багатьох випадках, саме від громадськості залежить те, які закони буде прийнято. Впевнений, попереду нас чекає багато цікавої й плідної роботи, яка принесе свої результати».

У рамках Форуму експертом з державного управління та містобудування Віктором Глебою було запропоновано геопросторовий додаток до онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ, який надасть громадянам інструменти для контролю за забудовою у своїх містах.

Планувалося також напрацювати й інші механізми регулювання сфери містобудування, які б забезпечували прозорість та відкритість процесів, а також зменшували рівень корупційних ризиків. Але, оскільки не всі представники громадськості налаштовані на конструктив, знайшлася громадська організація, яка прийшла на Форум з єдиною метою – зірвати його проведення.

Однак, все-таки всі учасники Форуму змогли обговорити проблемні питання з Головою Держархбудінспекції Олексієм Кудрявцевим. Під час зустрічі вже у приміщенні ДАБІ представники громадськості розповіли про проблемні будівництва в регіонах. Інформація по кожному із цих об’єктів буде вивчена окремо, а за результатами будуть вжиті необхідні заходи державного архітектурно-будівельного контролю.

Рубрики: Новости