Doing Business -2018: Україна піднялася на 30-е місце по легкості отримання дозволу на будівництво

1.11.2018 - 14:53

У рейтингу Doing Business-2018 Україна за показником “Отримання дозволу на будівництво” піднялася на 5 пунктів та ввійшла в ТОП- 30 рейтингу Світового банку.

Такого результату вдалося досягти завдяки дерегуляції будівельної галузі, реформуванню системи держархбудконтролю та максимальному спрощенню процедур у будівництві.

На зростання рейтингу, вплинуло прийняття Закону України від 17.01.2017 № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», який стимулює розвиток малого і середнього бізнесу і захищає його від зловживань.

Закон змінив порядок оформлення дозвільних документів на будівництво для усіх учасників будівельного ринку: скасовано категорії складності та поділено всі об’єкти будівництва на класи наслідків (незначний, середній, значний).

Будівництво об’єктів з незначними наслідками (СС1) переведено на більш просту дозвільну форму – повідомлення, а об’єкти з середніми та значними наслідками (СС2 та СС3) – за дозволами.

Для сприятливого бізнес-клімату з’явилися чіткі межі та критерії проведення перевірок різних за ступенем ризику об’єктів. СС3 – не частіше, ніж раз на два роки; СС2 – не частіше, ніж раз на три роки; СС1 – не частіше, ніж раз на п’ять років.

Цей Закон створив зрозумілі та прозорі механізми функціонування галузі та значно знизив корупційні ризики.

Загалом, України посіла 71 місце у рейтингу Світового Банку серед 190 країн за легкістю ведення бізнесу, випередивши такі країни, як Греція (72 місце), Індонезія (73) і Монголія (74).

 

Рубрики: Новости