ДАБІ знайшла порушення в експертних висновках 18 організацій

20.01.2020 - 12:43

З початку поточного року дозвільна комісія Держархбудінспекції за результатами розгляду поданих замовниками будівництва документів виявила, що 18-ма експертними організаціями надано 48 позитивних експертних висновків на проекти, в яких є суттєві порушення Державних будівельних норм, стандартів і правил

Про це заявила в.о. Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Олена Костенко.

Олена Костенко зазначила, що особливу роль у здійсненні дозвільних процедур на об’єкти класом наслідків СС2 і СС3 займає позитивний висновок експертизи.

«Станом на сьогодні за 14 днів січня дозвільна Комісія виявила, що 18 організацій надали позитивні висновки стосовно проектів будівництва по яким Інспекція була змушена зробити зауваження у зв’язку з суттєвими відхиленнями, які були допущені проектувальниками при створенні цих проектів будівництва», – наголосила Костенко.

Керівник ДАБІ розказала, що на сьогодні є проблема з несумлінністю чи непрофесійністю деяких проектантів та експертних організацій, що в процесі створює проблеми для суб’єктів містобудування при отриманні дозвільної документації в Інспекції. Це і невідповідність ДБН «Зміст і склад проектної документації», вимог щодо пожежної безпеки, енергоефективності будівель і споруд, а також ДБН «Планування та забудова територій» щодо щільності, відсотку забудови, обов’язкового забезпечення соціальною інфраструктурою тощо.

Тому, за словами Костенко, одним із напрямків, який має бути врегульованим, є посилення контролю за діяльністю експертних організацій та притягнення їх до відповідальності за свою непрофесійну діяльність. А завдання посилення контролю полягає в тому, щоби мінімізувати кількість експертних висновків, щодо проектів з суттєвими відхиленнями від Державних будівельних норм, стандартів і правил.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України 24 грудня призначив Олену Костенко першим заступником голови Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) України, а 27 грудня на Костенко було покладено виконання обов’язків голови ДАБІ.

Рубрики: Новости