ДАБІ впроваджує сучасні механізми прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві

9.10.2018 - 07:43

Запуск публічної онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ – крок до забезпечення прозорості та відкритості сфери будівництва. Про це наголосили під час семінару-наради з учасниками містобудівного процесу, що проходив 2 жовтня у Хмельницькій обласній державній адміністрації.

«Система ПРОЗОРА ДАБІ є черговим кроком Держархбудінспекції до оптимізації, відкритості та прозорості свої діяльності. Тепер замовник будівництва може відслідковувати кожен етап проходження документів, переданих на розгляд у ДАБІ», – зазначила завідувач сектору по роботі дозвільними документами Управління Держархбудінспекції у Хмельницькій області Олена Кухар.

Вона також додала, що зараз у системі відображені тільки об’єкти будівництва зі значним класом наслідків, але найближчим часом проект охопить і об’єкти із середнім класом наслідків.

До того ж, з 1 листопада Держархбудінспекція відкриває доступ до інформації про проведення позапланових перевірок. Інформація ж про планові перевірки публікується на інспекційному порталі ще з квітня в рамках Меморандуму про співпрацю між ДАБІ та BRDO.

З порядком видачі довідки про відповідність місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм та зі змінами до ДБН «Планування і забудова територій» присутніх ознайомила головний архітектор області Ірина Дунаєвська.

За її словами, при видачі вихідних даних на проектування та при розробленні проектної документації, необхідно враховувати нові норми, а саме – обмеження висотності та щільності, обов’язковість спорудження дитячих майданчиків, облаштування паркінгів виключно за межами житлових кварталів, а також – створення безбар’єрного простору для людей з інвалідністю.

Про правові та організаційні положення Наказу Мінрегіону № 158 від 03.07.2018, яким затверджено порядок узаконення самочинно збудованих об’єктів незначного класу наслідків (СС1), розповіла головний інспектор будівельного нагляду Управління ДАБІ у Хмельницькій області Юлія Музика:

«Ми йдемо на зустріч кожному, хто прагне реалізувати своє право на узаконення самобудов. У Центрах надання адміністративних послуг області здійснюється консультативна робота щодо прийняття в експлуатацію об’єктів, які підпадають під дію «будівельної амністії». В кожному конкретному випадку забудовнику надаються роз’яснення щодо його подальших дій на шляху набуття права власності на самовільно збудовані об’єкти».

Більшість питань практичної реалізації забудовниками свого права на легалізацію самочинних об’єктів нерухомості  було вирішено учасниками заходу у ході дискусії.

«Законодавчі та організаційні зміни в системі архітектурно-будівельного контролю направлені на вирішення проблем будівництва та на створення умов для розвитку даної галузі економіки з метою покращення інвестиційного клімату країни», – підсумувала в.о. начальника Управління ДАБІ у Хмельницькій області Лариса Крюкова.

Рубрики: Новости