ДАБІ виконує вимоги Закону і не заплющує очі на порушення

12.02.2021 - 11:57

Державна архітектурно-будівельна інспекція України здійснює свою діяльність виключно у межах та у спосіб визначений Конституцією України, Законами України, нормативно-правовими актами Президента України та Кабінета Міністрів України.

Для спростування недостовірної інформації, що почала поширюватися у соціальних мережах, Держархбудінспекція надає оперативні дані, щодо об’єкта будівництва супермаркету «ЕПІЦЕНТР-К» в Первомайську на Миколаївщині, який був зруйнований пожежею.

Відповідно до даних Реєстру будівельної діяльності, який розміщено на Порталі електронної системи  (https://e-construction.gov.ua), ТОВ «ЕПІЦЕНТР-К» видано дозвіл на виконання будівельних робіт від  28.10.2020  № ІУ013201028283 на об’єкті «Нове будівництво торговельного комплексу за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. Федора Достоєвського, 2-Б/2», клас наслідків – СС3.

У січні 2021 року товариством «ЕПІЦЕНТР-К» було подано через Реєстр будівельної діяльності заява та акт готовності об’єкта до експлуатації «Нове будівництво торговельного комплексу за адресою: Миколаївська область,  м. Первомайськ, вул. Федора Достоєвського, 2-Б/2».

На підставі поданих документів посадовою особою департаменту ДАБІ у Миколаївській області було проведено огляд об‘єкта для з’ясування питання достовірності відомостей у поданих документах та відповідності об’єкта проектній документації, вимогам будівельних норм, стандартів і правил. Під час проведення зазначеного огляду посадовою особою ДАБІ виявлено недостовірність даних в акті готовності об’єкта до експлуатації, а також неможливість встановлення готовності об’єкта до експлуатації, оскільки замовником не надано виконавчу документацію у обсязі, передбаченою вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №461, зокрема: проект виконання робіт (ПВР); проект організації будівництва (ПОБ); загальний журнал робіт; виконавчі схеми; акти на закриття прихованих робіт; журнал авторського нагляду; технічний паспорт.

Наведені обставини, є підставою для відмови у видачі сертифікату готовності об‘єкту до експлуатації відповідно до п. 27 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого вищеозначеною постановою Уряду.

Відповідно ДАБІ з повною відповідальністю заявляє, що даний «ЕПІЦЕНТР» не введений в експлуатацію, і звинувачення на адресу інспекції та її посадових осіб у неналежному виконанні покладених на них обов‘язків є неправдивими і безпідставними.

Також ДАБІ спростовує розповсюджену в мережі недостовірну інформацію щодо «великої» кількості введених в експлуатацію «ЕПІЦЕНТРІВ» та повідомляє, що за грудень 2020-січень 2021 року Держархбудінспекцією було прийнято рішення щодо введення в експлуатацію лише двох торговельних комплексів мережі ЕПІЦЕНТР.

 

 

Рубрики: Новости