ДАБІ сприяє збереженню іноземних інвестицій в Україні

28.02.2020 - 18:46

На виконання доручення Президента України та Прем’єр-міністра України Державна архітектурно-будівельна інспекція сприяє збереженню в країні іноземних інвестицій.

«До мене через Facebook звернувся керівник однієї польської компанії. Під час перевірки вже діючої ліцензії його компанії у документації були виявлені певні порушення. Через деякий час до нього звернулись невідомі особи і запропонували «допомогу» у вирішенні відповідного питання», – повідомила в.о. Голови Держархбудінспекції Олена Костенко.

Очільниця ДАБІ зазначила, що у відомстві відразу проаналізували відповідну ситуацію та зробили певні висновки. Інспектор ДАБІ дійсно виходив на перевірку, ретельно вивчив документацію і виявив порушення.

«Порушення були виявлені, інформація, яка вказана в документах на отримання ліцензії є неточною. Така ситуація склалася тому що іноземна компанія, яка відкривала представництво в Україні, звернулися за допомогою в оформленні необхідного пакету документів до юридичної фірми. Ця фірма і підготувала документацію неналежним чином, заповнила заявку та отримала ліцензію, фактично всліпу», – розповіла Олена Костенко.

Іноземна компанія з першого дня існування має необхідний персонал та технічне оснащення. При цьому материнська компанія має великий досвід і численні контракти в Європі щодо виконання інфраструктурних та інших будівельних проектів. Водночас інформація, яка наведена в документації, що вказувалася для отримання ліцензії, не збігається із реальним станом справ.

«Задля збереження іноземного інвестора в країні, який хоче працювати чесно і добросовісно, відповідну ліцензію не анулювали. Було видано припис і надано можливість компанії усунути всі порушення», – наголосила Олена Костенко.

За словами очільниці ДАБІ, переважна більшість інвесторів раніше дійсно мала певні проблеми з ДАБІ, в тому числі і під час оформлення дозвільних документів на будівництво. Наразі розпочату активну роботу щодо докорінної зміни підходів вирішення проблем у подібних ситуаціях.

«Я вдячна керівнику іноземної компанії за активну позицію в боротьбі з корупцією в ДАБІ», – додала Олена Костенко.

Також Олена Костенко вчергове звертається до бізнесу з проханням не шукати посередників «для вирішення питань», тому що ДАБІ більше не каса.

Рубрики: Новости