ДАБІ підготовила практичний коментар з питань розміщення інформації про виконавців робіт з обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва

4.12.2019 - 14:46

За дорученням в.о. Голови Олександра Строкача Держархбудінспекція посилює роз’яснювальну роботу з питань обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва.

Таке обстеження здійснюється на виконання статті 392 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» для оцінки відповідності об’єктів, що експлуатуються, основним вимогам до будівель і споруд, а також з метою вжиття обґрунтованих заходів для забезпечення їх надійності та безпеки протягом усього періоду існування.

Зокрема, обов’язковому обстеженню підлягають об’єкти із середніми та значними наслідками, а також всі багатоквартирні житлові будинки.

Інформація про суб’єктів, які можуть виконувати обстеження, публікується на офіційному сайті Держархбудінспекції (відповідно до Порядку обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 №257).

Завдяки посиленню роз’яснювальної роботи серед виконавців робіт з обстеження вже вдалося досягти позитивних результатів. Зокрема, за останні два місяці на 27% зросла кількість суб’єктів, інформацію про яких розміщено у відповідному розділі на сайті ДАБІ. Це дає можливість власникам або управителям будинків та споруд швидко орієнтуватися, хто в їх регіоні може виконати відповідні роботи з обстеження будівлі.

З метою недопущення помилок суб’єктами господарювання – виконавцями робіт з обстеження Держархбудінспекцією підготовлено практичний коментар з відповідями на найчастіші запитання. З коментарем можна ознайомитись за посиланням https://dabi.gov.ua/wp-content/uploads/2019/12/SHHodo-rozmishhennya-informatsiyi-pro-vykonavtsiv-robit-z-obstezhennya.pdf

Рубрики: Новости