БТИ КИЕВ

Архив постов: Март 2019

ОТГ Волині підвищують рівень компетенції у сфері регулювання містобудівної діяльності та просторового планування

Март 19, 2019

18 березня у Волинському центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся навчальний семінар «Школа просторового планування: удосконалення будівельних процесів в ОТГ» за участю начальника Управління ДАБІ у Волинській області Івана Чуліпи.

У заході з підвищення рівня компетенції та вдосконалення практичних навиків посадових осіб об’єднаних територіальних громад у сфері регулювання містобудівної діяльності та просторового планування також взяли участь директор Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк, радник з просторового планування та управління ресурсами центру Катерина Степчук, начальник служби містобудівного кадастру та моніторингу управління містобудування та архітектури Луцької міськради Федір Никитюк, начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Дмитро Новохатський, керівники та представники ОТГ області.

Очільник територіального органу інспекції на Волині розповів про принцип дії функціоналу онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ, а учасники семінару змогли оцінити переваги її практичного застосування:

«Відкрита система розгляду документів дозвільного характеру створює всі передумови для зведення до мінімуму корупційних ризиків та зловживань при реєстрації дозвільних документів та проведення інспекційних заходів, що є запорукою зростання довіри до системи держархбудконтролю».

Під час семінару також обговорили впровадження електронних послуг у будівництві, актуальні питання здійснення дозвільних процедур та порядок реалізації механізму «будівельної амністії».

«Усі законодавчі зміни в галузі будівництва, а особливо вихід на нову онлайн-площину, осучаснюють систему держархбудконтролю та роблять її прозорою та ближчою як до замовника, так і до всіх учасників містобудівного процесу», – зазначив Іван Чуліпа.

По завершенні семінару учасники у форматі «круглого столу» обговорити актуальні питання функціонування та діяльності ОТГ за напрямком розбудови та інфраструктурного забезпечення територій, а також мали змогу уточнити документальний супровід дозвільно-погоджувальних процесів у будівництві.

До уваги користувачів сайту!

Март 15, 2019

У зв’язку з проведенням регламентних робіт відомості про ліцензіатів у розділі “Реєстр виданих ліцензій” тимчасово не відображаються на сайті.

Інформацію про ліцензіатів можно отримати в територіальних структурних підрозділах Держархбудінспекції за місцем реєстрації суб’єктів будівельної діяльності.

Інформація про прийняті рішення щодо видачі ліцензій суб’єктам господарської діяльності, які подали заяви в період з 11.02.2019 по 22.02.2019,  міститься в наказі Держархбудінспекції від 05.03.2019 року № 12-Л.

На Полтавщині проведено регіональну нараду з учасниками містобудівного процесу

Март 5, 2019

У Полтавській ОДА відбулася регіональна нарада щодо останніх законодавчих змін у сфері містобудівної діяльності. Серед них – удосконалення механізму «будівельної амністії» та порядку проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

У обговоренні взяли участь заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департаменту ДАБІ у Полтавській області Олена Морозова, директор ПП Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» Володимир Корчака, представники органів місцевого самоврядування та новостворених органів держархбудконтролю регіону.

Присутніх поінформували про зміни до наказу Мінрегіону від 03.07.2018 № 158, яким затверджено Порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.

Керівник Департаменту Держархбудінспекції у Полтавській області повідомила учасників наради про передачу структурному підрозділу повноважень щодо розгляду документів для видачі дозволів на виконання будівельних робіт та сертифікатів про готовність до експлуатації об’єктів, що належать до середнього (СС2) класу наслідків (відповідальності), з нового будівництва, реконструкції, що виходить за межі фундаментів тощо.

Крім того, Олена Морозова нагадала про перелік документів, необхідних для отримання дозволів на виконання будівельних робіт та сертифікатів про готовність до експлуатації.

У той же час, Володимир Корчака повідомив учасників наради про основні зміни, внесені до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, а також ознайомив з розробленими зразками технічних паспортів для різних об’єктів нерухомості.

На Харківщині обговорили актуальні питання містобудівної діяльності

Март 5, 2019

У Валківській районній державній адміністрації відбулася спільна нарада Департаменту ДАБІ у Харківській області із місцевою владою та забудовниками регіону.

У заході взяли участь директор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області Євгенія Іванська, голова Валківської районної державної адміністрації Віктор Войтенко, представники районних державних адміністрацій, забудовники та аграрії.

Під час наради обговорили питання впровадження механізмів прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві з метою протидії корупції. Зокрема, налагодження комунікації між учасниками містобудівного процесу, відкритість та прозорість у взаємодії органів держархбудконтролю із забудовниками, онлайн-сервіс ПРОЗОРА ДАБІ, реалізацію механізму «будівельної амністії».

Директор Департаменту ДАБІ у Харківській області проінформувала присутніх про набрання чинності наказів Мінрегіону, що впорядковують деякі питання під час провадження містобудівної діяльності. Це –  Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3.07.2018 № 158 (зі змінами) «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт” та Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2018 року №186 «Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна».

Після наради керівник ДАБІ на Харківщини Євгенія Іванська провела особистий прийом громадян, в ході якого жителі та забудовники Валківського району зверталися за допомогою у вирішенні питань, пов’язаних з практичною реалізацією законодавства у сфері містобудівної діяльності.