БТИ КИЕВ

Архив постов: Февраль 2019

На Волині закінчили будівництво жіночої консультації обласного перинатального центру

Февраль 25, 2019

Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області прийнято в експлуатацію приміщення жіночої консультації Волинського обласного перинатального центру, про що видано відповідний сертифікат.

Нова жіноча консультація у місті Луцьку на пр. Відродження, 30 – це триповерхова будівля загальною площею 2,4 тис. м², де працюватимуть 310 представників медичного та допоміжного персоналу.

Замовник будівництва − Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської обласної державної адміністрації, генеральний підрядник – ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536».

У Держархбудінспекції відбулося засідання Громадської ради

Февраль 20, 2019

20 лютого в Державній архітектурно-будівельній інспекції України відбулося перше в цьому році засідання Громадської ради, під час якого були підбиті підсумки діяльності консультативно-дорадчого органу за 2018 рік та визначені пріоритети на 2019 рік.

В обговоренні взяли участь Перший заступник Голови Держархбудінспекції Валерій Філончук, Голова Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України Михайло Голубничий, Голова Всеукраїнської громадської організації «Комітет Конституційно-правового контролю України» Ігор Марієн та інші.

Про результати роботи Громадської ради при Держархбудінспекції за минулий рік поінформував його керівник Михайло Голубничий. Серед іншого, він відзначив важливість створення осередку консультативно-дорадчого органу в місті Львові:

«Львівський осередок провів значну роботу по забезпеченню прозорості і публічної діяльності Департаменту ДАБІ у Львівській області. Члени осередку виконували делеговані громадськими організаціями повноваження, реагували на запити жителів міста, доносили їх потреби до влади».

За його словами, така форма роботи Громадської ради з Львівським осередком продемонструвала позитивний результат співпраці з регіоном, тому за бажання територіальних органів цей досвід може бути використаний в інших областях.

Протягом 2018 року багато важливих питань обговорювалося на засіданнях Громадської ради. Серед них – обов’язковість перевірок щодо забезпечення доступності об’єктів будівництва середнього (СС2) та значного (СС3) класу наслідків, нові прозорі підходи у довільних процедурах, вдосконалення механізму «будівельної амністії» для приватного сектору.

Зокрема, з метою спрощення процедури легалізації самобудів члени консультативно-дорадчого органу підтримали пропозицію щодо виключення з Порядку №158 інформації про відповідність місця розташування об’єкта будівництва вимогам державних будівельних норм. Відповідні зміни затверджені Наказом Мінрегіону від 14.12.2018 № 342.

На сьогодні за механізмом «будівельної амністії» узаконено понад 10 тис. об’єктів нерухомості.

На наступний рік Громадською радою при Держархбудінспекції серед пріоритетів визначено такі:

В Україні спрощено порядок «будівельної амністії» – Finance.ua

Февраль 18, 2019

З 18 січня 2019 року набув чинності наказ Мінрегіону від 14.12.2018 № 342, яким затверджені Зміни до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.

Про це йдеться на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Ці зміни направлені на спрощення та прискорення процедури «будівельної амністії».

На сьогодні з додатків до Порядку №158, затвердженого наказом Мінрегіону від 03.07.2018 №158, виключено інформацію про відповідність місця розташування об’єкта будівництва вимогам державних будівельних норм. Раніше така відмітка від місцевого органу містобудування та архітектури була обов’язковою.

Тепер можна подати заяву про прийняття в експлуатацію самочинно збудованого об’єкта та всіх необхідних документів через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві.

Нині опрацьовуються технічні питання щодо можливості подачі відповідних документів.

Текст оригіналу читайте тут

На Черкащині розпочато будівництво сонячної електростанції

Февраль 15, 2019

Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області видано дозвіл на будівництво сонячної електростанції в адміністративних межах Чорнобаївської селищної ради Чорнобаївського району.

Замовником будівництва виступає Товариство з обмеженою відповідальністю “Санальянс”.

Проектом передбачається будівництво фотогальваничної електростанції (ФЕС) номінальною потужністю 1,716 МВт, з встановленням 6842 фотогальваничних панелей.

ФЕС призначена для промислового виробництва енергії в електричну за допомогою сонячних кремнієвих фотогальванічних модулів з подальшим її перетворенням та видачею у зовнішні електричні мережі.

Розрахунковий річний виробіток електроенергії складає 2412 мВт/год.

В Україні спрощено порядок «будівельної амністії»

Февраль 12, 2019

З 18 січня 2019 року набув чинності наказ Мінрегіону від 14.12.2018 № 342,  яким затверджені Зміни до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.

Ці зміни направлені на спрощення та прискорення процедури «будівельної амністії». На сьогодні з додатків до Порядку №158, затвердженого наказом Мінрегіону від 03.07.2018 №158, виключено інформацію про відповідність місця розташування об’єкта будівництва вимогам державних будівельних норм. Раніше така відмітка від місцевого органу містобудування та архітектури була обов’язковою.

Також передбачено можливість подання заяви про прийняття в експлуатацію самочинно збудованого об’єкта та всіх необхідних документів через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві. Нині опрацьовуються технічні питання щодо можливості подачі відповідних документів.

Крім того, внесені інші зміни, що удосконалили форми відповідних документів.

У Харкові з експертами з технічної інвентаризації обговорили питання реалізації «будівельної амністії»

Февраль 7, 2019

Під час наради у Харкові за участі експертів-інженерів з технічної інвентаризації обговорили зміни чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності. Зокрема, питання реалізації «будівельної амністії» з урахуванням змін в порядку проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

У заході взяли участь члени Громадської організації «Асоціація технічних інвентаризаторів «Східтехінвентаризація», представники Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області та органів місцевого самоврядування.

Присутнім нагадали, що порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію самобудов затверджено Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року № 158. За спрощеним механізмом нині можна легалізувати приватні, садові та дачні будинки, збудовані з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року, а також господарські будівлі та споруди, збудовані до 12 березня 2011 року.

На відміну від попередніх, «амністія»-2018 є безстроковою та максимально простою для узаконення самочинно збудованих квадратних метрів. Але як і в попередні роки, об’єкт будівництва має обов’язково відповідати цільовому призначенню земельної ділянки, на якій розташований.

Крім того, учасників поінформували про набрання чинності Наказу Мінрегіону від 26 липня 2018 року №186 «Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна».

В Запорізькій області введено в експлуатацію сім черг будівництва Приморської ВЕС

Февраль 1, 2019

Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області введено в експлуатацію перших сім з 26 черг будівництва Приморської ВЕС. Зокрема, 1-й, 2-й, 3-й, 4-й, 5-й, 6-й, 10-й пусковий комплекси.

Будівництво кожної черги передбачає встановлення однієї вітроенергетичної установки (турбіни), прокладання кабельних ліній 35 кВ та кабельних ліній управління пожежною сигналізацією. Потужність однієї вітрової турбіни складає 3,8 МВт.

Після запуску останнього пускового комплексу загальна потужність Приморської ВЕС на землях Приморської міської ради та Борисівської сільської ради Приморського району Запорізької області складе 200 МВт.