БТИ КИЕВ

Архив постов: Январь 2019

Судом скасовано висновки Антимонопольного комітету щодо дій ДАБІ на Закарпатті

Январь 30, 2019

Рішенням Господарського суду Закарпатської області від 01.11.2018 та постановою Західного апеляційного адміністративного суду від 29.01.2019 за наслідками дворічного судового розгляду визнано недійсними результати проведеної у 2017 році органами Антимонопольного комітету України перевірки Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області та підтверджено правомірність дій Держархбудінспекції під час ведення єдиного реєстру документів і підстав з яких ТОВ «Проектно-будівельний комплекс» повертались на доопрацювання декларації.

Отже, дії Держархбудінспекції не впливають на конкуренцію у будівельній галузі, а спрямовані, в першу чергу, на захист гарантованих державою прав споживачів будівельної продукції та на дотримання усіма суб’єктами архітектурної діяльності вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил.

На Херсонщині введено в експлуатацію перші дві черги вітроелектростанції «Овер’янівська»

Январь 25, 2019

Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області у січні 2019 року введено в експлуатацію перші дві черги вітроелектростанції «Овер’янівська» потужністю 14,4 МВт,  що на Херсонщині.

Вказаний об’єкт будується в межах Сивашівської сільської ради Новотроїцького району та Новодмитрівської сільської ради Генічеського району.

Загальна потужність об’єкта сягатиме 69,3 МВт.

Замовником будівництва вітроелектростанції виступає Товариство з обмеженою відповідальністю «Віндкрафт Україна».

На Вінниччині побудували сонячну електростанцію

Январь 21, 2019

У поточному році Департаментом  Державної архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області введено в експлуатацію сонячну електростанцію на території Бохоницької сільської ради, що на Вінниччині.

Замовником будівництво виступило Товариство з обмеженою відповідальністю “Будівельне управління № 7.

Потужність новозбудованого об’єкта складає 4900.0 кВт, а розрахунковий річний виробіток електроенергії – 6393.0 мВт.

Загальна площа будівництва адміністративно-побутового корпусу сягає 34,5 м².

На території Хмельницького національного університету прийнято в експлуатацію 6 дахових СЕС

Январь 17, 2019

Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області прийнято в експлуатацію 6 дахових сонячних електростанцій на території Хмельницького національного університету.

Сонячні панелі встановлено на дахах навчальних корпусів № 1, 2, 3, 4, корпусу фізичного виховання та спортивно-екологічного комплексу. Проект профінансовано за кошти державного бюджету.

Всього під реконструкції покрівлі унівеситету змонтовано 8 дахових сонячних електростанцій. Документи про прийняття в експлуатацію ще двох наразі знаходяться на розгляді.

Потужність новозбудованих СЕС становить близько 350кВт.

Таким чином, цей начальний заклад став одним з перших в Україні, який використовуватиме альтернативну енергетику для зменшення своїх енерговитрат. Тепер з його власних джерел енергії освітлюватимуться навчальні аудиторії, їдальня, бібліотека, спортивний комплекс та функціонуватиме технологічне устаткування.

 

Органам держархбудконтролю заборонять приймати в експлуатацію будинки та споруди не облаштовані засобами доступності

Январь 15, 2019

Питання посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності обговорили на координаційній нараді, що відбулась у Черкаській ОДА.

У заході під головуванням очільника обласної державної адміністрації Олександра Вельбівця взяли участь начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області Віталій Полтавець, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міст, голови об’єднаних територіальних громад.

Керівник Управління ДАБІ ознайомив присутніх про зміни в містобудівному законодавстві, що націлені на створення безперешкодного середовища для всіх категорій людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Він нагадав, що з вересня 2018 року почали діяти нові державні будівельні норми щодо забезпечення доступності будинків і споруд, місць громадського призначення та об’єктів інфраструктури. Зокрема, ДБН Б.2.2-12:2018 ««Планування і забудова територій», ДБН В.2.2-4:2018 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти, ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти», ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів». Також з 1 квітня 2019 року набере чинності ще ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

«Нові ДБНи обов’язкові до виконання під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення», – відзначив Віталій Полтавець.

Ще одним важливим кроком у забезпеченні доступності громадського простору стане прийняття законопроекту № 7370,  який вже підтриманий Верховною Радою у першому читанні від 4 грудня 2018 року. У документі передбачено спрощення процедури облаштування засобів доступності для людей з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення, а саме – встановлення пандусів або інших спеціальних засобів доступності здійснюватиметься без оформлення документів на право власності земельною ділянкою.

Крім того, закон посилює контроль за дотриманням замовниками вимог щодо облаштування об’єктів будівництва засобами доступності.

«Законопроект передбачає заборону органам державного архітектурно-будівельного контролю приймати в експлуатацію об’єкти будівництва без облаштування засобів доступності», – наголосив Віталій Полтавець.

Наостанок керівник Управління проінформував щодо можливості улаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення без дозвільного документу. Такий порядок передбачений Постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406 «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію».

На Херсонщині побудували перші дві черги сонячної електростанції

Январь 15, 2019

У січні 2019 року Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області введено в експлуатацію перші дві черги будівництва сонячної електростанції в Олешківському районі.

Потужність новозбудованої в адміністративних межах Виноградівської сільської ради частини СЕС складає 4 МВт. На ній встановлено 19 536 сонячних фотоелектричних модулів. Замовником будівництва є Товариство з обмеженою відповідальністю «Олешківська СЕС».

По завершенні останньої черги будівництва загальна потужність цієї сонячної електростанції складе 12 МВт.

«Херсонщина є перспективною територією для впровадження проектів альтернативної енергетики та має достатній потенціал для розвитку відновлюваних джерел енергії. Тому Управління Держархбудінспекції у Херсонській області постійно підтримує та створює належні умови для розвитку сонячної та вітрової енергетики у регіоні», – наголошують в Управлінні.

У Черкасах введено в експлуатацію нові потужності підприємства агропромислового комплексу

Январь 14, 2019

Державною архітектурно-будівельною інспекцією України прийнято в експлуатацію новозбудований корпус для виробництва засобів захисту рослин і мінеральних добрив у місті Черкаси.

Будівля новозбудованого виробництва розташована в промисловій зоні міста по вул. Сурікова, 9, 11/1 на території підприємства ТОВ «Фабрика Агрохімікатів». Загальна площа приміщень складає 1318,3 м². Обсяг майбутнього виробництва засобів захисту рослин і мінеральних добрив становитиме 4541,8 т/ рік. У цеху передбачено 41 робоче місце.

Замовник будівництва – Товариство з обмеженою відповідальністю «Фабрика агрохімікатів». Це підприємство спеціалізується на виробництві засобів захисту рослин та речовин для підвищення врожайності сільськогосподарських культур і поліпшення якості рослинницької продукції.

 

На Чернігівщині 272 власники самовільно збудованої нерухомості скористались правом на «будівельну амністію»

Январь 14, 2019

З початку дії «будівельної амністії» Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області розглянуто 276 пакетів документів на узаконення об’єктів самочинного будівництва, зведених з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.

Таким чином, на сьогоднішній день за спрощеним механізмом у регіоні прийнято в експлуатацію 26 тис. м² житла, а 272 власники самовільно збудованої нерухомості скористались  правом на «будівельну амністію». Інші документи наразі у процесі розгляду.

Нагадаємо, «будівельна амністія» запрацювала з набранням чинності Порядку №158, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року. Документ регулює легалізацію об’єктів будівництва незначного класу наслідків (СС1), а саме:

За спрощеною процедурою прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється безоплатно, а штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів не застосовуються.

Для того, щоб легалізувати самочинно збудовану нерухомість за механізмом «будівельної амністії» замовнику треба подати до органів держархбудконтролю через ЦНАП заяву про прийняття такого об’єкта в експлуатацію, підписану ним і співвласниками земельної ділянки та об’єкта (якщо такі є). А також такі документи:

Форми необхідних документів знаходяться на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Бланки документів».

Рішення про реєстрацію декларації або її повернення на доопрацювання замовник отримає протягом 10 робочих днів з дня подання заяви. Вона стане підставою для укладення договорів про постачання в прийнятий в експлуатацію об’єкт, необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії та оформлення права власності на нього.

Інформація про зареєстровану декларацію буде доступна на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Реєстр дозвільних документів».

Отримати необхідну консультативну та практичну допомогу щодо застосування норм Порядку, зокрема при заповненні декларації та інших бланків необхідних документів, громадяни можуть у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

На Одещині розпочато будівництво чотирьох сонячних електростанцій

Январь 11, 2019

За останній місяць Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області видано 4 дозволи на будівництво об’єктів альтернативної енергетики з використанням сонячної енергії.

Нові СЕС будуть збудовані у місті Ізмаїлі та на території Татарбунарського району області. З них – дві потужністю 10 000 кВт у місті Ізмаїлі по вул. Семена Чернова, 151 та 153, а ще дві потужністю 18 МВт та 10 МВт у Татарбунарському районі на земельній ділянці Білоліської сільської ради.

Замовниками будівництва є Товариство з обмеженою відповідальністю «ГУДЗОВКА-СОЛАР-2» та Товариство з обмеженою відповідальністю «РЕД ИНВЕСТ» відповідно.

На Черкащині введено в експлуатацію фармацевтичний цех

Январь 10, 2019

В грудні 2018 року Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області прийнято в експлуатацію збудований цех по виробництву фармацевтичних препаратів.

Будівля нового виробництва має загальну площу 3743,93 кв. м та розташована на вул. Мануїльського, 8 в м. Умань.

Цех спеціалізується на виробництві готових нестерильних лікарських препаратів твердої та рідкої форми випуску. Його потужність – 600 млн таблеток та 13 млн флаконів на рік.

Замовник будівництва – ТОВ «Технолог».

Реалізація зазначеного проекту забезпечила регіону більше 28 додаткових робочих місць.