БТИ КИЕВ

Архив постов: Декабрь 2018

За рік на Полтавщині збудовано та реконструйовано понад 600 об’єктів соціальної сфери і ЖКГ

Декабрь 27, 2018

У 2018 році в Полтавській області за рахунок державного та місцевого бюджетів розпочато будівельні роботи на понад тисячі об’єктів – це як нове будівництво, так і реконструкція існуючих будівель. Введено в експлуатацію 676 об’єктів, з яких 174 заклади освіти, 69 закладів охорони здоров’я, 33 заклади культури, 400 об’єктів житлово-комунального господарства.

Зокрема, після капітального ремонту введено в експлуатацію ендокринологічне відділення 2-ої міської клінічної лікарні по вул. Монастирська, 7а в м. Полтава. Проведено термомодернізацію будівлі спортивної школи по вул. Миру, 11 в смт. Семенівка Семенівського району. Збудовано ігровий та спортивний майданчики, теплогенераторну на твердому паливі, господарчі будівлі на території дошкільного навчального закладу «Чебурашка» по вулиці Садовій, 13-А в с. Пришиб Кременчуцького району.

Крім того, у поточному році на Полтавщині розпочато капітальний ремонт приміщень спортивної зали Чутівської загальноосвітньої школи по вул. Центральна, 2 в смт. Чутове, а також будівництво амбулаторії по вул. 40 років Перемоги в с. Божківське та нове будівництво зовнішнього електроосвітлення по вул. Молодіжна, Лісова, пров. Польовий в с. Буланово Полтавського району.

На Хмельниччині обговорили стан оновлення містобудівної документації та доступність об’єктів інфраструктури

Декабрь 26, 2018

Якісна містобудівна документація є важливою умовою розвитку містобудівної діяльності та залучення інвестицій. Про це йшлося на розширеному засіданні колегії Хмельницької облдержадміністрації, що відбулось під головуванням очільника ОДА Вадима Лозового.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, керівники територіальних підрозділів органів виконавчої влади, голови райдержадміністрацій, міських рад та об’єднаних територіальних громад.

Під час заходу відзначено, що в області зроблено суттєві кроки для фінансування розроблення та оновлення генеральних планів міст, сіл та селищ, планів зонування територій, схем планування територій районів та історико-архітектурних опорних планів.

Також закцентовано увагу на доступності, мобільності та організації безпечного середовища для осіб з інвалідністю при здійсненні містобудівної діяльності в регіоні.

Зокрема, завідувач сектору містобудування та архітектури Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області Олена Кухар поінформувала, що наразі розроблено та підтримано законопроект № 7370 щодо внесення змін до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», яким врегульовуються зазначені питання. Крім того, Міністерством регіонального розвитку затверджено нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд», які є обов’язковими до виконання та охоплюють питання доступності для практично всіх категорій осіб з інвалідністю — маломобільних груп, людей з порушенням зору, слуху, нервової системи.

Також проаналізовано виконання місцевими інспекціями регіону отриманих містобудівних повноважень, у тому числі щодо контролю за виконанням вимог доступності при будівництві об’єктів.

 

За самовільне будівництво автомобільного газозаправного пункту підприємця на Кіровоградщині оштрафували на 3,5 млн гривень

Декабрь 14, 2018

Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Кіровоградській області виявлено самочинний автомобільний газозаправний пункт в смт Вільшанка.

Під час позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил посадові особи Інспекції встановили, що замовник – Дочірнє підприємство «Пропан» побудував газову заправку з порушеннями. Зокрема, без дозволу на виконання будівельних робіт щодо об’єктів значного класу наслідків та експлуатує об’єкт без прийняття в експлуатацію в установленому порядку.

За результатами перевірки відносно ДП «Пропан» винесено постанову за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та накладено штрафи на загальну суму 3 млн 457 тис. грн.

У разі несплати штрафів, винесені постанови будуть передані до органів ДВС для примусового стягнення.

На Харківщині закінчили будівництво двох будинків для військовослужбовців

Декабрь 14, 2018

Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області введено в експлуатацію житлові будинки для військовослужбовців Міністерства оборони України.

Це два з трьох житлових будинків, які будуються по вул. Горішного, військове містечко №1 в с. Клугіно-Башкирівка м. Чугуєва. Кожен розрахований на 40 квартир. Замовником будівництва виступає Центральне територіальне УКБ Міністерства оборони України.

У Департаменті ДАБІ на Харківщині відзначають, що питання поліпшення соціально-побутових умов військовослужбовців на особливому контролі у відомстві, адже це один з важливих аспектів обороноздатності країни.

Офіційна заява Олексія Кудрявцева щодо звільнення з посади Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України

Декабрь 12, 2018

Як державний службовець, з часу свого призначення на цю посаду, я дотримувався Конституції та Законів України і виконував усі доручення Уряду.

Переконаний, всі інсинуації навколо нібито мого неіснуючого диплому є сфабрикованою кампанією задля повернення корупційних схем у сфері будівництва.

За час мого керівництва реалізовано реформу децентралізації, максимально спрощено дозвільні процедури у будівництві, на законодавчому рівні створено механізми для протидії будівельним аферам, впроваджено електронні сервіси, налагоджено відкритий діалог з бізнесом, що підтверджують Європейська Бізнес Асоціація та Американська торговельна палата в Україні.

Впроваджено разом з Урядом та Мінрегіоном онлайн-систему ПРОЗОРА ДАБІ, розпочато роботу з реалізації «Електронного кабінету забудовника».

І це не пусті слова. Доказом ефективності реалізованих реформ є суттєве просування України у рейтингу Doing Business – за два роки за показником «Отримання дозволу на будівництво» Україна піднялася на 110 пунктів та посіла у 2018 році 30-те місце. Таке стрімке зростання Україна не демонструвала за жодним індикатором рейтингу.

Всі ці реформи вплинули не тільки на показники в рейтингу Doing Business. Вони вдарили по тіньовим корупційним схемам у держархбудконтролі.

Саме через це розпочалася замовна кампанія проти мене.

Я надав усі докази, які свідчать, що я не порушував закон та йдучи на державну службу мав потрібну українську освіту.

Однак Уряд прийняв рішення щодо мого звільнення. Я не буду коментувати це рішення. Адже головне це не посада, а щоб розпочаті у галузі будівництва реформи не зупинилися та були повністю реалізовані.

Сподіваюсь все, що було зроблено за 3,5 роки, буде продовжено та українська будівельна галузь буде розвиватись за європейськими стандартами.

В Чернігові введено в експлуатацію найбільший в Україні завод з виробництва картопляного крохмалю

Декабрь 12, 2018

Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала сертифікат про готовність до експлуатації заводу крохмалопродуктів та картоплепродуктів на території Новобілоуської сільської ради Чернігівської області.

Підприємство збудоване за технічної підтримки іноземного інвестора та є одним з найсучасніших і найбільших у Східній Європі. На добу там перероблятимуть 600 тонн картоплі. Замовник будівництва – Приватне багатопрофільне підприємство «Вимал».

На виробництві працюватимуть роздільні лінії – для великих і дрібних зерен, що дозволить не тільки отримати крохмаль найвищої якості, але й дасть можливість виготовляти продукцію різного подрібнення, а в майбутньому виробляти модифікований крохмаль.

Також на новому заводі планують випускати фармацевтичний крохмаль і спеціальний крохмаль для дріжджових виробництв.

У регіоні вже працюють два крохмальні заводи, новозбудований стане третім.

На Івано-Франківщині порушників містобудівного законодавства оштрафували на 291 тис. грн

Декабрь 12, 2018

Управлінням ДАБІ в Івано-Франківській області в листопаді проведено 82 перевірки законності ведення будівельних робіт на об’єктах будівництва. Серед них – 4 планові та 78 позапланових.

За результатами контрольно-інспекційних заходів винесено 7 постанов по справах про адміністративні правопорушення, 3 постанови за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, а також накладено штрафні санкції на загальну суму 291 тисяча гривень.

Найбільш розповсюджене порушення серед виявлених у ході перевірок – це будівництво або реконструкція об’єктів без реєстрації дозвільних документів.

На Житомирщині 137 об’єктів введено в експлуатацію по «будівельній амністії»

Декабрь 12, 2018

За 11 місяців 2018 року Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області зареєстровано 3293 документи дозвільного характеру.

Серед них – 1786 повідомлень про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, 1263 декларації про готовність об’єкта до експлуатації, 46 дозволів на виконання будівельних робіт та 61 сертифікат про готовність об’єкта до експлуатації.

Крім того, на Житомирщині  вже зареєстровано 137 декларацій про готовність об’єкта до експлуатації, збудованого без дозвільного документа, за спрощеним механізмом – «будівельною амністією».

У Чернігові провели круглий стіл з представниками місцевого органу державного архітектурно-будівельного контролю

Декабрь 12, 2018

Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області проведено круглий стіл з представниками органу державного архітектурно-будівельного контролю міста Чернігова.

Під час заходу посадовим особам новоутвореного органу надали роз’яснення щодо застосування норм наказу Мінрегіону від 03.07.2018 № 158, що регулює узаконення самочинно збудованих об’єктів.

Згідно з документом «будівельна амністія» розповсюджується на житлові, садибні, дачні будинки, споруди господарського призначення, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року, а також – будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року. Та є безстроковою.

Крім того, на нараді розглянули результати моніторингу виконання реєстраційних функцій місцевими органами держархбудконтролю, дали відповіді щодо поточної роботи з дозвільною документацією та проведення контрольно-інспекційних заходів.

Наостанок спеціалістам місцевої інспекції була надана інформаційна допомога у формуванні проекту плану перевірок суб’єктів господарювання на об’єктах будівництва на 2019 рік.

Містобудівна документація на місцевому рівні – необхідна умова для розвитку та розбудови міст

Декабрь 12, 2018

В Івано-Франківській ОДА відбулася нарада із забудовниками області, на якій обговорили актуальні питання будівництва та розвитку регіонів.

Як зазначила перший заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Марія Савка, питання містобудування є стратегічним:

«Сьогодні це загальне питання суспільства. Інвестори вкладають у будівництво свої кошти. Маємо досить позитивні дані. Індекси будівництва складають 124,1%. Це означає, що ми чверть збільшили обсяги будівництва. Ми маємо нові будівельні норми та фінансові інструменти, які сприяють будівництву».

Начальник Управління Держаної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області Ігор Мусіловський ознайомив присутніх з роботою онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ – механізму прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві.

За його словами, цей сервіс має зручну та надзвичайно просту систему пошуку, за допомогою якої суб’єкти містобудування можуть бачити кожен етап розгляду своєї заяви та чітко відслідковувати терміни її розгляду.

«У системі ПРОЗОРА ДАБІ вже на наступний день після подачі документів замовник будівництва бачить вхідний номер та кінцеву дату розгляду поданих документів. Далі у визначені терміни – онлайн дізнається про результати», – додав він.

Окрім того, ПРОЗОРА ДАБІ надає доступ до інформації про проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання. З інформацією про планові перевірки можна ознайомитися на Інспекційному порталі.

На нараді також нагадали про вимоги законодавства, дотримання яких є обов’язковим при прийнятті органами містобудування та архітектури  рішень у сфері містобудівної діяльності.

Важливість ролі містобудівної документації для розвитку територій підкреслив керівник ДАБІ в Івано-Франківській області:

«Видача містобудівних умов та обмежень можлива виключно за наявності містобудівної документації, затвердженої на місцевому рівні, а саме – генерального плану населеного пункту, який у свою чергу призначений для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту».

За інформацією облдержадміністрації, станом на сьогодні в регіоні оновлено близько 15-20% генеральних планів.