БТИ КИЕВ

Архив постов: Ноябрь 2018

Держархбудінспекція співпрацюватиме з Українським інститутом з прав людини у напрямку відкритості інформації у сфері держархбудконтролю

Ноябрь 30, 2018

30 листопада відбулась робоча зустріч представників Державної архітектурно-будівельної інспекції України та громадської організації «Український інститут з прав людини» щодо механізму оприлюднення Держархбудінспекцією відкритих даних на офіційному веб-сайті, а також на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

У рамках проекту «Моніторинг оприлюднення розпорядниками публічної інформації» Український інститут з прав людини здійснив аналіз цього напрямку роботи ДАБІ, результати якого було обговорено на зустрічі.

Крім того, було досягнуто домовленості про співпрацю між ДАБІ та громадською організацією для подальшого якісного оприлюднення Держархбудінспекцією наборів даних.

Громадянське суспільство разом з ДАБІ розпочали відкритий діалог з метою подальшого реформування сфери будівництва

Ноябрь 29, 2018

Сьогодні, 29 листопада, з ініціативи Державної архітектурно-будівельної інспекції України відбувся Форум відкритого діалогу за участі представників громадянського суспільства.

У Форумі також взяли участь Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський, керівник сектору «Будівництво» Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олена Шуляк, координатор урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Оксана Величко.

«ДАБІ зробила багато кроків, щоб відійти від штампів минулого та перетворитися на адміністративно-консультативний орган. Сьогодні ми робимо черговий крок та на постійній основі запроваджуємо роботу з громадським сектором, що даватиме реальний результат по впорядкуванню будівельної сфери», – звернувся до присутніх Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський відзначив, що прозора робота та консультації є важливим пріоритетом у співпраці з громадськістю:

«У багатьох випадках, саме від громадськості залежить те, які закони буде прийнято. Впевнений, попереду нас чекає багато цікавої й плідної роботи, яка принесе свої результати».

У рамках Форуму експертом з державного управління та містобудування Віктором Глебою було запропоновано геопросторовий додаток до онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ, який надасть громадянам інструменти для контролю за забудовою у своїх містах.

Планувалося також напрацювати й інші механізми регулювання сфери містобудування, які б забезпечували прозорість та відкритість процесів, а також зменшували рівень корупційних ризиків. Але, оскільки не всі представники громадськості налаштовані на конструктив, знайшлася громадська організація, яка прийшла на Форум з єдиною метою – зірвати його проведення.

Однак, все-таки всі учасники Форуму змогли обговорити проблемні питання з Головою Держархбудінспекції Олексієм Кудрявцевим. Під час зустрічі вже у приміщенні ДАБІ представники громадськості розповіли про проблемні будівництва в регіонах. Інформація по кожному із цих об’єктів буде вивчена окремо, а за результатами будуть вжиті необхідні заходи державного архітектурно-будівельного контролю.

Коментар прес-служби Держархбудінспекції щодо вищої освіти Голови ДАБІ Олексія Кудрявцева

Ноябрь 28, 2018

Олексій Кудрявцев був призначений на посаду Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 632-р.

На момент призначення на посаду Голови Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев мав диплом Київського міжнародного університету цивільної авіації за напрямком підготовки «Менеджмент» (бакалавр з менеджменту), а також Національного університету «Одеська юридична академія» за спеціальністю «Правознавство» (спеціаліст юрист).

В той же час, зазначаємо, що подібні інформаційні атаки проти керівника ДАБІ ведуться вже не перший день і пов’язані виключно із реальною боротьбою проти роками вибудуваних корупційних схем в системі держархбудконтролю.

Розпочаті реформи будуть продовжені – у відповідності до поставлених Президентом України, Прем’єр-міністром України та Віце-прем’єр-міністром – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України завдань та окресленого курсу на зміцнення національної економіки.

Упродовж останніх років ДАБІ було проведено суттєву роботу для забезпечення належного розвитку будівельної галузі України. Зокрема, здійснено децентралізацію функцій держархбудконтролю, реформовано дозвільну систему та спрощено процедури для приватного будівництва, розвитку малого та середнього бізнесу, запроваджено електронні сервіси у будівництві.

Підтвердженням ефективності реалізованих реформ є покращення позиції України в рейтингу Світового банку Doing Business за показником «Отримання дозволу на будівництво» – за два роки Україна піднялась на 110 позицій та посіла у 2018 році 30-те місце.

 

ДАБІ запрошує громадськість на ФОРУМ відкритого діалогу

Ноябрь 26, 2018

29 листопада 2018 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України запрошує представників громадянського суспільства взяти участь у Форумі «Відкритий діалог з громадськістю».

У рамках Форуму будуть напрацьовані нові суспільні механізми регулювання сфери містобудування, які забезпечать прозорість та відкритість процесів, а також зменшать рівень корупційних ризиків.

Час проведення – 12:00-14:00.

Реєстрація учасників здійснюватиметься до 15:00 26 листопада за посиланням https://dabi.gov.ua/forum/ або за телефоном (044) 291-69-05.

Місце проведення: бульвар Лесі Українки, 26, ДП “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “ДІПРОМІСТО” імені Ю.М. Білоконя, зал засідань, 4-й поверх.

На нараді у Запорізькій ОДА обговорили актуальні питання містобудування

Ноябрь 22, 2018

У Запоріжжі під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Елли Слепян відбулася робоча нарада з будівельних питань.

У засіданні взяли участь заступник голови Запорізької ОДА Віктор Скобліков, директор Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА Сергій Бєлєвцов, заступник директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області Олександр Оверчук, головний лікар Запорізької обласної клінічної лікарні Ігор Шишка, а також представники підрядних організацій.

Під час наради присутніх поінформували про початок роботи відкритої системи розгляду дозвільних документів ПРОЗОРА ДАБІ у Запорізькій області. Онлайн-сервіс дозволяє замовникам будівництва в онлайн режимі дізнатися про весь процес проходження документів дозвільного характеру через Держархбудінспекцію та її територіальні органи, щоб знизити корупційні ризики в системі.

«На онлайн-платформі ПРОЗОРА ДАБІ також вже доступна інформація про перевірки об’єктів будівництва, замовниками яких є юридичні особи. Таким чином, система держархбудконтролю все більше стає ризикоорієнтованою», – зазначив заступник директора Департаменту ДАБІ у Запорізькій області Олександр Оверчук.

Присутні також обговорили питання завершення ремонтних робіт у харчовому блоці Запорізької обласної клінічної лікарні.

«Другий рік поспіль обласною владою підтримується капітальна реконструкція харчового блоку, тож не будемо затягувати довгоочікуване відкриття. В цьому році мають бути завершені основні роботи, щоб уже на початку 2019 будівля була введена в експлуатацію», – наголосила перший заступник голови Запорізької ОДА Елла Слепян.

Представлено нового керівника Управління ДАБІ у Хмельницькій області

Ноябрь 22, 2018

Сьогодні, 22 листопада  в Хмельницькій обласній державній адміністрації представлено нового керівника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області Антоніну Бойко.  

Під час заходу Перший заступник голови Держархбудінспекції Валерій Філончук висловив сподівання, що новий керівник територіального органу зможе налагодити прозору комунікацію з усіма учасниками містобудівного процесу регіону –  інвесторами, забудовниками, органами місцевого самоврядування та громадськістю.

У свою чергу, Антоніна Бойко наголосила, що сьогодні завдання Управлінням – відновити довіру серед громадян, забудовників, установ, підприємств та організацій. За її словами, діяльність буде спрямована на зміну форматів роботи дозвільної системи в сфері будівництва регіону. Крім того, Держархбудінспекцією гостро поставлено питання щодо викорінення та недопущення корупції у системі держархбудконтролю.

«Ми повинні працювати прозоро, чесно, впевнено і зрозуміло для наших громадян. Сподіваюся на тісну співпрацю з органами виконавчої влади, громадськістю та колегами», – розповіла новий керівник Управління ДАБІ.

Перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко також звернув увагу на першочергову необхідність тісної співпраці між інспекцією, іншими будівельними організаціями, які сьогодні поєднанні виконанням спільної роботи та завдань.

Крім того, в області, як і в інших регіонах, є чимало невирішених проблемних питань, з якими стикаються люди:

«Ці проблеми повинні вирішуватися спільно, а не залишати людей з ними наодинці. Маємо працювати на єдиний позитивний результат. Тільки так нам вдасться налагодити тісну співпрацю і отримати результати від роботи набагато кращі, ніж ми сьогодні маємо», – наголосив Володимир Кальніченко.

На Закарпатті учасників сфери містобудування поінформували про підключення регіону до онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ

Ноябрь 21, 2018

19 листопада у Закарпатській області за ініціативи Управління ДАБІ проведено нараду з учасниками містобудівного процесу.

У заході під керівництвом профільного заступника голови Закарпатської ОДА Віктора Мікуліна взяли участь керівники місцевих органів держархбудконтролю, забудовники, уповноважені особи з питань технічного нагляду, представники органів місцевого самоврядування.

Під час наради присутніх поінформували про початок роботи відкритої системи розгляду дозвільних документів ПРОЗОРА ДАБІ у Закарпатській області. Як підкреслив керівник Держархбудінспекції в регіоні Віталій Лалакулич, тепер через онлайн-сервіс можна відслідкувати весь процес реєстрації територіальним органом дозвільних документів на будівництво об’єктів із середнім (СС2) класом наслідків (відповідальності).

«Через систему ПРОЗОРА ДАБІ забудовники також мають безперешкодний доступ до інформації про позапланові перевірки, що є черговим кроком Держархбудінспекції до оптимізації, відкритості та прозорості свої діяльності», – додав він.

Крім того, учасників ознайомили з Порядком проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків належать до об’єктів з незначним наслідками (СС1), збудованих без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, що затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року № 158 та набув чинності 5 вересня 2018 року.

Наостанок присутні обговорили ще питання набуття права на виконання будівельних (підготовчих) робіт та введення в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів соціального призначення, окрема, будівництво нових амбулаторій на території Закарпатської області.

У Сумах обговорили впровадження механізмів прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві з метою протидії корупції

Ноябрь 21, 2018

У Сумському обласному центрі зайнятості відбулася спільна нарада щодо впровадження механізмів прозорості та відкритості дозвільних процедур у будівництві, метою яких є протидія корупції.

Участь у заході взяли представники Сумської ОДА, Управління ДАБІ у Сумській області, голови районних державних адміністрацій, міст та об’єднаних територіальних громад, керівники місцевих органів держархбуконтролю, забудовники.

Під час наради розглянули питання прозорості та відкритості роботи органів держархбудконтролю. Як зазначила в.о. начальника Управління ДАБІ у Сумській області Тетяна Сіробаба, доступ до інформації є передумовою публічного контролю і головним елементом розвитку громадянського суспільства. Якість інформації на офіційному сайті Держархбудінспекції на онлайн-платформі ПРОЗОРА ДАБІ та вільний доступ громадян до зазначеної інформації є головними чинниками відкритості.

«Незабаром онлайн-платформа ПРОЗОРА ДАБІ поповниться новим сервісом «Електронний кабінет забудовника», що стане ще одним важливим кроком на шляху до відкритої взаємодії держави з учасниками містобудівного процесу».

Штучна дискредитація реформ у галузі будівництва не завадить процесу якісних змін, – Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев

Ноябрь 20, 2018

Незважаючи на намагання деяких осіб дискредитувати розпочаті зміни у держархбудконтролі, Держархбудінспекція продовжить цілеспрямовано реалізовувати реформи у галузі будівництва, започатковані Урядом. На цьому наголосив 20 листопада Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час брифінгу в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні проти реальних змін у системі держархбудконтролю, направлених на боротьбу з корупцією, розпочалася широкомасштабна інформаційна кампанія з дискредитації започаткованих ініціатив Держархбудінспекції та особисто проти мене. Це спрямовано на те, щоб зупинити ті реформи, які ми реалізуємо. Сьогодні вони на завершальній стадії і тому так болюче на них реагують ті, хто проти змін. Однак розпочаті реформи вже не зупинити. Ми продовжуємо рухатися далі та реалізовувати визначені заходи», – зауважив Олексій Кудрявцев.

За його словами, наступним кроком у вдосконаленні роботи держархбудконтролю є розширення онлайн-платформи – ПРОЗОРА ДАБІ. Це відкрита система розгляду дозвільних документів у будівництві та проведення інспекційних заходів. Сервіс спрямований на запобігання можливим зловживанням, затягуванню процедур, прийняттю неправомірних рішень з боку посадових осіб.

«На сьогодні до платформи підключений центральний апарат та територіальні органи Держархбудінспекції. Однак на таких засадах відкритості та прозорості мають працювати всі органи держархбудконтролю, тому ми будемо пропонувати підключитися до системи і місцевому самоврядуванню, тобто новоутвореним інспекціям. Сьогодні я звернувся до народних депутатів України з проханням підтримати започатковані заходи та сприяти приєднанню місцевих інспекцій до системи ПРОЗОРА ДАБІ», – відзначив Голова Держархбудінспекції.

Олексій Кудрявцев наголосив, що чесний бізнес вже оцінив роботу онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ позитивно та підтримав ініціативу Держархбудінспекції.

Щодо фейкових публікацій та перекручування фактів у медіа-просторі Голова Держархбудінспекції закликав представників ЗМІ не сприймати чужі провокації, а у першу чергу аналізувати та перевіряти інформацію. За необхідності ДАБІ готова надавати офіційні коментарі щодо роботи відомства та системи держархбудконтролю загалом.

Верховна Рада підтримала законопроект щодо вдосконалення процесу децентралізації у сфері держархбудконтролю, – Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев

Ноябрь 20, 2018

Законопроект №7266-1 дасть громадам можливість приймати рішення – або надалі продовжувати виконувати функції держархбудконтролю самостійно, або повернути їх державі. Про це заявив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев під час брифінгу в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» 20 листопада.

За відповідний законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю)» у першому читанні сьогодні проголосували 246 народних депутатів.

Як відзначив Голова Держархбудінспекції, нині 100 громад в Україні самостійно виконують функції держархбудконтролю, які вони отримали в рамках реформи децентралізації. Але не всі міста реалізують відповідні повноваження на якісному рівні, а кілька взагалі висловили небажання та неспроможність їх виконувати. Основна причина – брак професійних кадрів.

Таким чином, спільно з народними депутатами, Урядом та Асоціацією міст України був напрацьований законопроект №7266-1, який урегульовує питання щодо передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю на місцях. У таких випадках функції контролю за будівництвом здійснюватиме Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

Крім того, документ передбачає, що орган державного архітектурно-будівельного контролю, повноваження якого припинено або тимчасово зупинено, може повторно їх отримати або поновити.

«Цей крок держава робить, щоб допомогти мешканцям населених пунктів у питаннях будівництва на час, поки не буде вирішено кадрові проблеми та забезпечено якісну організацію роботи місцевих органів держархбудконтролю. Адже головне, не хто буде виконувати зазначені функції, а їхня якість», – зазначив Олексій Кудрявцев.