БТИ КИЕВ

Архив постов: Сентябрь 2018

Механізм «будівельної амністії» вже працює: українці за спрощеною системою узаконюють свою нерухомість

Сентябрь 26, 2018

Оформити документи на будівництво за спрощеною системою можна протягом 10 днів, звернувшись до органів держархбудконтролю з повним пакетом документів. Про це сказала заступник директора Департаменту ДАБІ у Харківській області Євгенія Іванська 19 вересня під час спільного засідання колегії та архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури ОДА.

«Відтепер кожен, хто в свій час не зміг належним чином оформити своє будівництво, має змогу звернутися до органів держархбудконтролю та привести у відповідність документацію на свої будинки та споруди», – зазначила заступник директора – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Держархбудінспекції у Харківській області Євгенія Іванська.

Новий термін «будівельної амністії» розпочався у вересні після набрання чинності Наказу Мінрегіону від 3 липня 2018 року № 158. Вона має кілька суттєвих відмінностей від попередніх «амністій»:

За умовами «будівельної амністії» штрафні санкції до власників чи користувачів земельних ділянок не застосовуються, а органи держархбудконтролю мають максимум 10 робочих днів на реєстрацію декларації про готовність до експлуатації або на її повернення на доопрацювання.

Крім того, на засіданні обговорили практику здійснення декларативних процедур у будівництві через електронну систему мешканцями Харківської області, а також останні зміни до містобудівного законодавства.

Консультації з питань, які виникають під час заповнення заяв для прийняття об’єктів до експлуатації, надаються фахівцями Держархбудінспекції у Центрах надання адміністративних послуг, – поінформували наостанок учасників заходу.

У Кропивницькому обговорили особливості застосування механізму «будівельної амністії»

Сентябрь 26, 2018

Учасники містобудівного процесу Кіровоградщини на нараді в ОДА обговорили особливості застосування механізму «будівельної амністії»-2018. Зокрема те, що вона вперше стала безстроковою, а її дія поширилася ще й на господарські споруди сільськогосподарського призначення, які нині також можна узаконити за спрощеною процедурою.

«Будівельна амністія» запрацювала з набранням чинності Порядку №158, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року. Документ регулює легалізацію об’єктів будівництва незначного класу наслідків (СС1), а саме:

За спрощеною процедурою прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється безоплатно, а штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів не застосовуються.

За словами начальника Управління регіонального розвитку містобудування та архітектури Кіровоградської ОДА Вікторії Кулікової, самочинно здійснене будівництво на сьогоднішній день є досить поширеним явищем, тому нова хвиля «будівельної амністії» – це досить приємна новина для багатьох українців.

«Більшість наших громадян вважають, що якщо вони є власниками будинку, то можуть добудовувати та переплановувати будинок на власний розсуд, без відповідних дозвільних документів. Але це не зовсім так. Самовільне будівництво загрожує не тільки накладенням штрафних санкцій, але й обмежує права власника будинку. Його не продати, не подарувати», – наголосила вона.

Для того, щоб легалізувати самочинно збудовану нерухомість за механізмом «будівельної амністії» замовнику треба подати до органів держархбудконтролю через ЦНАП заяву про прийняття такого об’єкта в експлуатацію, підписану ним і співвласниками земельної ділянки та об’єкта (у разі їх наявності). А також такі документи:

Форми необхідних документів знаходяться на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Бланки документів».

Рішення про реєстрацію декларації або її повернення на доопрацювання замовник отримає протягом 10 робочих днів з дня подання заяви. Вона стане підставою для укладення договорів про постачання в прийнятий в експлуатацію об’єкт, необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії та оформлення права власності на нього.

А інформація про зареєстровану декларацію буде доступна на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Реєстр дозвільних документів».

«Запровадження нової «будівельної амністії» дасть власникам землі, які збудувалися, але з тих чи інших причин не зареєстрували все по закону, ввести такі об’єкти в експлуатацію за спрощеною процедурою та оформити право власності. При цьому, термін дії «будівельної амністії» наразі не обмежений, що надає громадянам більше можливостей скористатися своїм правом», – зазначила начальник управління ДАБІ у Кіровоградській області Світлана Бем.

Вона також наголосила, що отримати необхідну консультативну та практичну допомогу  щодо застосування норм Порядку, зокрема при заповненні декларації та інших бланків необхідних документів, мешканці Кропивницького та області можуть у ЦНАПі міської ради. Там щоденно з 9 до 13 години проводять прийом громадян працівники Управління.

Быстро и бесплатно: как правильно легализовать собственную недвижимость – Факти. ICTV

Сентябрь 26, 2018

Прозора ДАБІ – відкрита система розгляду дозвільних документів у будівництві

Сентябрь 26, 2018

Інвестори очікують від держархбудконтролю прозорих умов роботи і завдання кожного працівника сфери забезпечити їх. На цьому наголосив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час наради, що відбулась 13 вересня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

За словами Голови Держархбудінспекції, вже проведено необхідні зміни в законодавстві та значну кількість реформ впроваджено в життя. Зокрема, зазнала змін дозвільна система, процедури було спрощено та впорядковано на засадах прозорості, відкритості та доступності. Однак на часі – прийняття жорстких управлінських рішень.

«ДАБІ веде постійний відкритий діалог з суб’єктами містобудування, у тому числі, із основними інвесторами в будівельну галузь, а отже економіку країни. Це компанії, що вже реалізують або тільки планують реалізовувати важливі для України проекти. Вони бачать зміни, що відбулися у системі держархбудконтролю, однак вказують і на проблематику», – відзначив Олексій Кудрявцев.

Зокрема, є випадки, коли забудовники, подавши документи на отримання дозволу чи сертифікату, потрапляють у ситуацію невизначеності, на якій стадії опрацювання їх звернення, намагаються різними шляхами дізнатися результат розгляду чи, що найгірше, прискорити процес. Для вирішення зазначеної проблематики було прийнято рішення запровадити пілотний проект «Прозора ДАБІ: зміна підходів, орієнтир на відкритість, прозорість».

«Я хотів би, щоб ми зараз побудували систему, яка буде показувати забудовникам, де ваша заява, де ваші документи, яким чином приймаються рішення і потім розбиратися у чому виникають проблеми. Ми сьогодні пропонуємо і вводимо новий інструмент, який дозволить показати всю ланку проходження документів забудовником», – відзначив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.

Проект передбачає запуск Відкритої системи розгляду дозвільних документів. Сервіс стосуватиметься об’єктів будівництва із значним класом наслідків (відповідальності). Це буде нова онлайн-платформа, за допомогою якої забудовники зможуть оперативно відслідковувати на якому етапі розгляду знаходиться їх документація. Після подачі документів до органу держархбудконтролю вже на наступний день в онлайн режимі можна буде дізнатися вхідний номер та дату реєстрації звернення. А далі, користуючись сервісом, – кінцевий термін розгляду звернення та результат.

Олексій Кудрявцев зауважив, що із початком роботи такої системи замовнику будівництва вже не потрібно буде шукати куди зателефонувати, до кого звернутись, щоб дізнатись, що з його документами. Він зможе отримати цю інформацію в режимі онлайн. Відкрита система розгляду дозвільних документів – це механізм забезпечення прозорості дозвільних процедур у будівництві. Йдучи на цей крок ДАБІ дійсно переводить свою діяльність у публічну площину. Зазначений сервіс стане своєрідним індикатором якості роботи посадових осіб держархбудконтролю. Достатньо проаналізувати термін реєстрації документів та час розгляду, щоб зрозуміти чи є зловживання та затягування процесу чи ні.

За такого формату буде максимально впорядковано дозвільні процедури у будівництві та усунуто корупційні ризики.

«Ми поставили ціль – відійти від стандартів та штампів минулого, за якими ДАБІ вважалась закритим недоступним органом влади, що з’являвся у «житті» забудовників для затягування видачі документів на будівництво чи виписування штрафів. Сьогодні ми хочемо бути, у першу чергу, адміністративно-консультативним партнером учасників будівельного ринку, який готовий відкрито обговорювати і вирішувати наявні проблеми», – наголосив Голова Держархбудінспекції.

Пряме спілкування з бізнесом є дієвим механізмом для зрізу проблематики сфери будівництва на місцях, – Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев

Сентябрь 26, 2018

Зустрічі з бізнес-спільною в регіонах за останній рік стали важливою частиною комунікативної діяльності ДАБІ. Про це сказав Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев 12 вересня під час офіційного візиту в Херсонську область.

«Пряме спілкування з бізнесом – дієвий механізм для зрізу актуальної проблематики сфери будівництва на місцях. Можливість отримати зворотній зв’язок від безпосередніх учасників ринку стосовно реформ, які реалізуються в галузі. Сьогодні прозвучало багато думок і позитивних, і не дуже. Але без відкритого діалогу не досягти позитивного результату, щоб у подальшому приймати правильні управлінські рішення», – звернувся до підприємців Олексій Кудрявцев.

Він також додав, що всі отримані від бізнесу звернення будуть ним особисто розглянуті, а кожна озвучена на нараді проблема буде вирішена.

Під час зустрічі, зокрема, підіймалися питання щодо існуючого законодавства у будівельній галузі, роботи територіального підрозділу ДАБІ, процесів отримання дозвільної документації, а також – економічного потенціалу сфери будівництва для всієї країни і кожного регіону окремо.

«У макроекономічному розрізі сьогодні будівельна галузь генерує вкладені кошти у п’ятикратному розмірі, це є особливо показовим під час надходження податків до бюджету. Для нас будівельний процес є запорукою розвитку, і ми будемо його всіляко підтримувати на Херсонщині», – наголосив очільник Херсонської області Андрій Гордєєв.

У рамках поїздки на Херсонщину Голова Держархбудінспекції також взяв участь у відкритті будівництва електропідстанції-220/150кВ «Каїрка». Цей об’єкт на території Каланчацького району функціонуватиме як додаткове джерело потужності для Мирненської вітряної електростанції та забезпечуватиме її на рівні 163 Мвт. Замовник виконання робіт – ТОВ «Віндкрафт Каланчак».

«Херсонська область серед лідерів з розвитку альтернативної енергетики в Україні. І що важливо, «зелену» енергетику регіону розвивають як великі підприємства, так і приватні домогосподаства. На те є кілька основних причин – її доступність, швидке повернення інвестицій та збереження унікальної екології українського Півдня», – відзначив Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев.